fbpx

GW: Sąd uznał, że Allegro wymusza korzystanie z PayU

Jak donosi Gazeta Wyborcza, Allegro przegrało sprawę sądową z jednym ze swoich sprzedawców. Poszło o obowiązek korzystania przez sprzedawców z usługi PayU.

Walka toczyła się w dwóch instancjach, i w obu Allegro przegrało, ale regulaminu zmienić, jak na razie, nie chce.

 

Według Gazety Wyborczej, sprzedawca Cezary Dybowski, skierował sprawę do sądu z powodu następujących punktów w regulaminie:

 

1. Art. 5 punkt 5.8 regulaminu
2. Art. 1 punkt 1.5 załącznika nr 8 do regulaminu
3. Art. 2 punkt 2.2 załącznika nr 8 do regulaminu
4. Art. 3 punkt 3.5 załącznika nr 8 do regulaminu
5. Art. 5 punkt 5.9 regulaminu
6. Art. 6 punkt 6.13 regulaminu
7. Art. 7 punkt 7.7 regulaminu

 

Autor pozwu sądowego wysunął w stosunku do Allegro dość poważne zarzuty:

“Cezary Dybowski w rozmowie z Wyborcza.biz tłumaczy, że Allegro nie może zmuszać użytkowników do korzystania z PayU. Nie walczy z usługą jako taką, ale przymusem jej stosowania. Podejrzewa, że w okresie między przelaniem pieniędzy przez kupującego a przekierowaniem ich na konto sprzedającego grupa Allegro tymi środkami “spekuluje”. Zaznacza, że kiedyś sprzedający nawet do trzech dni nie otrzymywał pieniędzy, po jego pozwie pieniądze przelewano szybciej”.

 

Swoje obawy przelał na pozew sądowy w ramach którego tłumaczył, że istnieje możliwość spekulowania pieniędzmi np instrumentami finansowymi o wysokim ryzyku.

 

Allegro odparło zarzuty, że nie ma takiej możliwości, ponieważ tego wymaga prawo o usługach płatnicznych. Ponadto portal oczekuje na uzasadnienie wyroku i nie wyklucza kasacji – stąd zmian regulaminu, jak na razie, nie będzie.

2 komentarze

  1. Dawid 26-11-2013
  2. hanna 22-03-2014

Zostaw odpowiedź