fbpx

Hotmail zmienia się w Outlook, Microsoft zwiastuje nowego Windowsa

Od jakiegoś czasu Microsoft się budzi i nadrabia zaległości na wielu polach do Google’a i innych wielkich innowatorów ostatniej dekady. Tym razem przyszła kolej na Hotmaila, dość marną pocztą od Microsoftu, która miała zdecydowanie zbyt wiele lat, zbyt mało funkcji i była niesamowicie toporna w obsłudze.

MS postanowił ją odświeżyć i odniósł sukces – starzy użytkownicy Hotmaila rozpoczęli wędrówkę do nowej, lepszej poczty.

I tym sposobem udało się zdaniem Microsoftu zrobić nawet 1 milion migracji dziennie! Jeśli to prawda i system nawet się nie zakołysał to trzeba gigantowi z Redmond pogratulować. Tym bardziej, że nowa poczta ma nieograniczoną pojemność, a załączniki mogą mieć maksymalnie 300 MB – w sumie nie aż tak dużo, jak na dzisiejsze standardy pojemności. Z drugiej strony, od większych plików jest hosting.

 

Wielką zaletą Outlooka jest nowy interfejs Metro. Wprowadzenie go na 3 miesiące przed premierą nowego Windowsa to sprytne posunięcie – użytkownicy zdążą już wdrożyć się do nowych rozwiązań i z dużo większym zaufaniem sięgną po nowy Windows 8.

 

Outlook ma właściwie wszystko, czego można oczekiwać od prostego klienta pocztowego. Chociaż z drugiej strony, plików doc (i wielu innych) nie otwiera, jak to robi Gmail. Tym bardziej zabawne, że właścicielem formatu doc jest Microsoft.

Zostaw odpowiedź