fbpx

HTC i Amazon współpracują przy produkcji smartfona

Według ujawnionych przez Financial Times informacji amerykański gigant e-handlu oraz tajwański producent prowadzą wspólnie prace przy produkcji serii smartfonów.

Według anonimowego rozmówcy gazety, w ramach kooperacji mają powstać trzy modele. Prace nad jednym z nich są już podobno dość mocno zaawansowane.  Spodziewany termin premiery urządzeń to 2014 rok. Obie firmy odmówiły komentarza w tej sprawie.

Plotki o tym, że Amazon zamierza udostępnić własny smartfon krążyły po sieci co najmniej od dwóch lat. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że tajwańska firma przeżywa obecnie niemałe problemy. Udział koncernu w rynku smartfonów na przestrzeni ostatnich kilku lat dość mocno się skurczył, a nowe modele nie do końca spełniają pokładane w nich nadzieje. Kilka dni temu branża technologiczna dość chłodno przyjęła premierę pierwszego w ofercie HTC phabletu, czyli One Max.

Współpraca jest zatem opłacalna dla obu stron. Amazon zyskuje „know-how” w segmencie telefonów, a HTC szansę na zasilenie swojego budżetu.

Tagi:,

Zostaw odpowiedź