fbpx

IAI wypłaci dywidendę za 2012 roku

Po niespełna 4 latach od debiutu IAI S.A. na rynku NewConnect, firma może się pochwalić kolejnym sukcesem. Dzięki znakomitym wynikom, dynamicznemu tempu wzrostu przychodów oraz ogólnej sytuacji finansowej, IAI S.A. wypłaci dywidendę z zysku za rok obrotowy 2012. Wysokość dywidendy wynosi 350 000 zł.

Dzięki wysokiemu zyskowi w 2012 r., wnoszącym 529 293,35 złotych netto IAI S.A., po raz pierwszy w historii swojej działalności, wypłaci dywidendę. Warto dodać, że znakomite wyniki finansowe tyczą się nie tylko roku 2012. W przeciągu trzech ostatnich lat, od pierwszego kwartału 2010 roku, przychody IAI S.A. uległy potrojeniu (wzrost o 193,33%).

 

– Przychody oraz zyski IAI S.A. systematycznie rosną, dzięki temu, że od kilku lat permanentnie wprowadzamy na rynek nowe usługi i produkty oraz zdobywamy nowych klientów. Dzięki inwestycjom w innowacyjne rozwiązania zawsze byliśmy liderem technologicznym na rynku systemów do sprzedaży internetowej. Teraz udowodniliśmy, że nasza działalność jest także rentowna i daje solidne podstawy do dalszych wzrostów. Relatywnie wysokie zyski za 2012 rok oraz bardzo dobra pozycja finansowa Spółki, skłoniły nas, pierwszy raz w naszej historii na NewConnect, do wypłaty dywidendy. Liczymy, że to ucieszy naszych obecnych akcjonariuszy i skupi uwagę nowych inwestorów.”- wyjaśnia Sebastian Muliński, COO i wiceprezes zarządu IAI S.A.

IAI S.A. jest stale rozwijającą się firmą. Dzięki osiąganym zyskom i wyższym przychodom nieustannie inwestuje w nowatorskie rozwiązania, które przyciągają nowych klientów oraz pozwalają rozwijać się tym istniejącym. Wiele środków finansowych przeznaczonych jest również na ekstensywną ekspansję zagraniczną. Dzięki temu firma zdobywa wielu nowych klientów, którzy z kolei zwiększają przychody IAI S.A. i zapewnią jeszcze szybszy rozwój w przyszłości.

Informacje na temat wypłacenia dywidend będą na bieżąco zamieszczane na stronie IAI-Shop.com w dziale Relacje Inwestorskie.

Zostaw odpowiedź