fbpx

IBM: pięć dużych innowacji technologicznych, które zmienią nasze życia – część 1

IBM jako jeden ze światowych liderów rozwoju technologicznego w służbie ludzkości zaprezentował pięć innowacji, które w ciągu najbliższych pięciu lat powinny odmienić nasze codzienne życie.

Będą to: adaptatywna edukacja, lokalne zakupy, medycyna, cyfrowy strażnik, inteligentne miasta.

 

Adaptatywna edukacja.

IBM zapowiada, że “szkolne klasy będą uczyły się swoich uczniów”. Pod pojęciem “szkolne klasy” kryje się rzecz jasna oprogramowanie w urządzeniach wykorzystywanych w szkole do nauki. Dzięki umiejętności dopasowywania się do procesu uczenia, a być może nawet nastroju danego dnia, oprogramowanie zmaksymalizuje tempo uczenia się. Ponadto, progres zostanie zapisany, zaś metody uczenia będą modyfikowane przez nauczycieli.

 

 

Lokalne zakupy.
IBM w przeciwieństwie do Amazona nie upatruje przyszłości handlu internetowego w dronach powietrznych, ale w lokalnym handlu wspartym odpowiednim oprogramowaniem. Połączenie wszystkich zalet e-commerce z natychmiastową gratyfikacją w postaci odbioru produktu od ręki bez konieczności oczekiwania, to coś, co zepchnie będące na fali sklepy internetowe.

 

IBM twierdzi, że role wręcz odwrócą się – teraz oglądamy przedmioty w Internecie i niejednokrotnie sprawdzamy je fizycznie w sklepie. Za 5 lat po zakupy udamy się do sklepu, który zaoferuje nam unikalne aplikacje wskazujące jak dany przedmiot będzie wyglądał w naszym domu lub będzie pasował do naszego ciała lub stylu życia.

To byłby szokujący przewrót.

 

Zostaw odpowiedź