fbpx
IKEA

Ikea weszła do Amazona! [Ikea dementuje]

Edycja: Ikea zdementowała informację o współpracy z Amazonem!

Poniżej oryginalna treść newsa, przed nią zamieszczamy informację o aktualnej sytuacji Ikei wg oświadczenia przesłanego nam przez szwedzki koncern

https://mensis.pl/ostre-dementi-ikei-wspolpracy-amazonem

Minął ledwie tydzień od ogłoszenia przez Ikeę decyzji o wejściu w niezależne platformy sprzedażowe i wszystko jest już jasne – wybrańcem Ikei został Amazon!

Chociaż przedstawiciele Ikei twierdzili, że nie ma jeszcze żadnych umów, sprawa jest w powijakach i na pewno jeszcze sobie długo poczekamy, to wyraźnie grali na czas, gdyż cała sprawa musiała już być dopięta na ostatni guzik. Aktualnie na Amazonie znajduje się już dedykowana dla Ikei strona, która zawiera ponad 1500 produktów.

Co więcej, informacja ta nie dotyczy tylko wersji amerykańskiej największego globalnego gracza e-commerce. Wszystkie europejskie oddziały Amazona także ruszyły ze sprzedażą. Na przykład niemiecki Amazon nie czyni przeszkód, aby wysyłać produkty Ikei do Polski. Warto porównać ceny, a poza tym, wciąż wielu mieszkańców polskich miast nie może zamawiać w polskim sklepie internetowym Ikei.

Jeśli połączymy to z darmową wysyłką od 49 euro do Polski to może okazać się, że Ikea narobiła sobie całkiem niezłej konkurencji w Polsce. A z pewnością zrobiła ją dotychczasowym pośrednikom, którzy żyli z narzucania dodatkowej marży do cen Ikei. Możemy być pewni, że Amazon, będzie sprzedawał z kolei poniżej cen detalicznych Ikei.

Warto przypomnieć, że Ikea rocznie sprzedaje meble i akcesoria na kwotę większą niż 34 miliardy euro to jej internetowy obrót nie przekracza 1.5 miliarda. Szwedzi ruszyli ze sprzedażą raptem dwa lata temu. W ubiegłym tygodniu Reuters cytując Torbjorna Loofa, dyrektora wykonawczego Inter Ikea Group, poinformował, że szwedzki koncern prowadzi negocjacje z „platformami internetowymi”, które miałyby uczestniczyć w e-sprzedaży produktów Ikei.

Zostaw odpowiedź