fbpx

IKO od PKO BP – ciąg dalszy nacisków na Visa i MasterCard

PKO BP podobnie jak Biedronka ma serdecznie dość wysokich stawek Visy i Mastercard – stąd wdraża aplikację mobilną IKO.

Aplikacja jest już dostępna na Androida oraz iOS-a, a w niedługim czasie pojawi się na platformach: BlackBerry, Symbian, Java i Windows Phone.

Podobnie jak w przypadku Biedronki aplikacja miałaby wygenerować odpowiedni kod, który wpisuje się w terminalu podczas płatności przy kasie. Ale to tylko jedna możliwość. PKO BP przewiduje również funkcje wypłacania gotówki z bankomatu w ten sposób oraz dokonywanie przelewów na rzecz innych osób, do czego wystarczy wyłącznie znajomość ich numeru telefonu.

 

Co prawda, ostatnia opcja nie wzbudza nadmiernego entuzjazmu, ale do wydania ostatecznego wyroku potrzebujemy trochę więcej współrzędnych. Z pewnością aplikacja pozwoli płacić bezpośrednio z konta, więc odpada konieczność robienia przelewów do zewnętrznego operatora.

 

A to oznacza, że IKO operuje na podobnym poziomie wygody jak tradycyjna karta płatnicza. No może poza tym, że karta nie wymaga zasięgu GSM i nigdy się nie zawiesza.

 

PKO BP próbuje wypracować równowagę dla istniejącego już na rynku rozwiązania płatności mobilnych z użyciem NFC, które mocno wspierają Visa i MasterCard. Naturalnie, NFC to standard, który może być użyty w przyszłości przez aplikację PKO BP.

 

Jak na razie aplikacją można płacić w terminalach eService w całej Polsce.

Zostaw odpowiedź