fbpx

Ile kosztuje wyprawka szkolna?

Kontynuujemy temat szkolnych wyprawek, tym razem za sprawą Empiku, który przytacza badania CBOSu na temat wydatków szkolnych w Polsce. A te nie są małe i idą w miliony sztuk i tysiące złotych.

Nic dziwnego, że internetowy Empik.com zanotował 100% wzrost sprzedaży podręczników w tym roku.

 

 

Szacunki sklepu internetowego Empik.com dotyczące sprzedaży akcesoriów do wyprawek mogą wzbudzać podziw: 0,5 mln plecaków, 1,6 mln ołówków oraz 3,7 mln zeszytów to olbrzymie liczby. Te wszystkie miliony składają się na kwotę 2.2 miliarda złotych obrotów dla całego rynku szkolnych akcesoriów wyprawkowych.

 

Jeśli doliczymy do tego podręczniki to ku zdziwieni okaże się, że dodamy tylko kolejny miliard. Tak czy inaczej, średnio rodzice wydadzą na jedno uczące się dziecko w wieku 6 – 13 lat około 1300 złotych. Około 400zł zjedzą podręczniki zaś blisko 900zł plecaki, długopisy i inne przybory szkolne.

 

Ogółem w tym roku naukę w pierwszych klasach rozpocznie ponad 0.5 miliona uczniów, w tym aż 200 tysięcy sześciolatków. Wielka machina edukacyjna rusza już za chwilę – warto przygotować w swoim sklepie jakąś ofertę z tej okazji.  

 

 

Zostaw odpowiedź