fbpx

Infografika: demografia użytkowników mediów społecznościowych

DocStoc przedsiębiorstwo zajmujące się przechowywaniem dokumentów i zasobów dla małego biznesu i profesjonalistów oraz PEW Research Center przygotowały przydatną infografikę.

Chociaż skromna to treściwa i przydatna z pewnością pozwoli nieco inaczej spojrzeć na typowego użytkownika social media – przynajmniej w Ameryce.

Jeśli chodzi amerykańskich użytkowników social media to dominują kobiety – 71% do 62%. W kwestii wieku mamy do czynienia ze zdecydowaną dominacją młodych – 83% osób w wieku 18-29 lat korzysta z social media. Co ciekawe, podobnie ma się sprawa z osobami w wieku 30-49 – tutaj pozytywny wynik to 77%.

 

Ciekawy podział pojawia się gdy podzielono użytkowników social media według całkowitych dochodów w ich gospodarstwach domowych. Okazuje się, że zdecydowanie najwięcej użytkowników social media pochodzi z pierwszego, najniższego przedziału – w USA jest to do 30.000 USD rocznie na rodzinę.

 

DocStoc nie wystraszył się także podziałów na rasę – okazało się, że wśród białych jest najmniej użytkowników mediów społecznościowych, zaś dominują oni wśród Latynosów – 65% do 72%. Z wynikiem 65% po środku wylądowali Afroamerykanie.

 

­

Zostaw odpowiedź