fbpx

Infografika: gigabajty, terabajty, zetabajty, czyli BIG data

Agencja marketingowa Monetate postanowiła postraszyć nieco sprzedawców w USA ilością danych, które niedługo spłyną do ich przegrzanych komputerów. Nietrudno się domyślić, w jakim celu poniższa infografika została wyprodukowana – pomimo to warto rzucić na nią okiem.

Już teraz na świecie mamy 6 miliardów urządzeń mobilnych podpiętych do sieci – przytłaczająca część populacji naszego globu jest w sieci. Liczba Facebookowiczów przekroczyła miliard, zaś 60% z nich loguje się do FB przynajmniej raz w miesiącu.

Przewiduje się, że do 2016 roku 2/3 ruchu sieciowego będą generować mobilne urządzenia bezprzewodowe. Zawartość bibliotek danych urośnie z blisko 3 zetabajtów do 8 – i to w ciągu 3 lat!

Podstawowym problemem z jakim zdaniem autorów infografiki powinna zmierzyć się każda firma to strukturyzacja posiadanych danych. Z danych dla rynku USA wynika, że tylko 25% posiada wiedzę o tym jak duża część posiadanej wiedzy nie jest uporządkowana, czyli nie nadaje się do zastosowań analitycznych.

Ponadto blisko 33% przedsiębiorstw nie wie ile posiada danych. Na drugim biegunie mamy firmy, które posiadają od 500 do 999 terabajtów informacji na temat swojej działalności i rynku – to się nazywa „Big Data”!

Jeśli jesteście ciekawi gdzie firmy handlowe planują wykorzystać big data – zajrzyjcie do infografiki poniżej.

Zostaw odpowiedź