fbpx

Infografika: Praca zdalna, czy biurze?

uSamp zaprezentowało infografikę, która prezentuje wyniki badań odpowiadających na pytanie: Czy jesteśmy bardziej produktywni pracując w domu, czy w biurze?

Przebadano 1000 pracowników z USA, z których aż 65% ma możliwość pracy poza biurem (taką możliwość dają najczęściej większe firmy). Ale czy taka możliwość wpływa na produktywność?

Zdecydowana większość pracowników, bo aż 67%, przyznaje że pracując z dala od biura czuje się bardziej produktywna, niż siedząc za biurkiem w firmie. Pozostałe osoby preferują standardową pracę, która pozwala im bardziej skupić się na określonych zadaniach.

 

Mimo możliwości pracy zdalnej, aż 47% pracowników nie korzysta z niej z jednej głównej przyczyny – ponieważ firma tego od nas oczekuje. Mimo że firma oficjalnie zezwala na opuszczanie biura, to jednak często lepiej widziane jest regularne pojawianie się przy swoim stanowisku pracy.

 

Jednak można zauważyć coraz większe pozwolenie na pracę w domu, ponieważ zauważalne są spore postępy w produktywności. Ludzie często lubią pracować samotnie, co daje im możliwość skupienia oraz pewnego rodzaju swobodę, która ograniczana jest przez budynek firmy oraz współpracowników.

 

1 komentarz

  1. Anna 26-08-2013

Zostaw odpowiedź