fbpx

Infografika Solve Media: 16% kliknięć w sieci to boty

Solve Media przytacza dramatyczne dla reklamodawców z całego świata dane. Za przykład służy rynek USA, gdzie co 8 kliknięcie generuje automat, który klika w linki zarówno bezpłatne jak i płatne.

16% to dużo, ale co powiedzieć, na liczbę 54%? Tyle kliknięć generują boty na Taiwanie. A jeszcze więcej bo 56% w Singapurze. Wychodzi na to, że w tych krajach ruch internetowy generują w większości maszyny. A to oznacza bardzo ciężkie życie dla reklamodawców, którzy potencjalnie marnują połowę swojego budżetu.

Kolejne statystyki są równie złe – zdaniem Solve Media ruch botów urósł w ciągu roku blisko pięciokrotnie. Jak sobie z tym radzić?

 

Po pierwsze, rozliczać się w modelu CPE (Cost-per-engagment), który wymaga wykonania specyficznej aktywności w ramach wyświetlonej reklamy. Chodzi o zadanie czynności, która może być wykonana wyłącznie przez człowieka.

 

Po drugie, trzeba sprawdzać, czy sieci reklamowe, z którymi współpracujemy aktywnie zabezpieczają się przed sztucznie generowanym ruchem.

 

Po trzecie, warto zlecić audyt efektywności kampanii reklamowej niezależnym zewnętrznym firmom.

 

Po czwarte, zanim przystąpicie do realizacji punktu numer trzy, pamiętajcie, że poniższa infografika służy czyimś interesom.

boty-klikniecia-w-sieci

5 komentarzy

  1. Anonim 12-02-2014
  2. Tomek 28-09-2014
  3. Adam 01-10-2014
  4. młody prawnik 20-12-2014
  5. Student 17-06-2015

Zostaw odpowiedź