fbpx
Paczkomat-InPost

InPost: 5000 paczkomatów i koniec z SMSami do klientów

Rozpędzony InPost informuje, że jego sieć Paczkomatów osiągnęła 5000 maszyn, a przy okazji spółka podjęła decyzję, która utrudni życie przestępcom.

Zacznijmy od Paczkomatu numer pięć tysięcy, który oddaje zmieniające się czasy. Ów maszyna stanęła na śląskiej wsi, co pokazuje jak potężne pokrycie kraju oferują Paczkomaty – InPostowi została już tylko prowincja, a więc zapuszcza się w rejony dotychczas zmonopolizowane przez Pocztę Polską.

– Szybkie tempo rozwoju sieci Paczkomatów InPost jest odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie klientów. Otrzymujemy wiele próśb o postawienie nowych maszyn, szczególnie w mniejszych miejscowościach i wsiach – powiedział prezes Rafał Brzoska.

Jednocześnie InPost poinformował, że rezygnuje z wysyłania SMSów do klientów. Z jednej strony to uciążliwe, a z drugiej poprawi bezpieczeństwo mniej zorientowanych klientów. Niestety w ostatnim czasie InPost padł ofiarą oszustów, którzy naciągali klientów firmy domagając się rzekomych dopłat do przesyłek – właśnie za pomocą SMSów. Opłaty jakich sobie życzyli przestępcy nie były wysokie, tak aby nie wzbudzać podejrzeń. Następnie przekierowywano klientów do kopii bramki bankowej i pozyskiwano dane pozwalające zalogować się do konta bankowego.

Najwyraźniej biznes rozkwitł, gdyż zataczał coraz szersze kręgi. Dzięki decyzji InPostu zostanie definitywnie przecięty. Teraz wszyscy użytkownicy Paczkomatów mogą otrzymywać informacje od firmy ale za pomocą dedykowanej aplikacji, którą można pobrać na telefony z Androidem lub iOSem. aa

Zostaw odpowiedź