fbpx

InPost: kup pan reklamę na Paczkomacie

W Polsce jest już blisko 3000 paczkomatów, zaś Amerykanie do których należy firma wymyśliła jakby tu jeszcze na nich zarobić.

Koncepcja sprzedaży reklamy na Paczkomatach nie jest nowa i była w tej, czy innej formie wykorzystywana za czasów prezesa Brzoski. Z tym, że były to bardziej akcje wizerunkowe realizowane dla partnerów Paczkomatów np. dla Allegro. Teraz InPost chciałby regularnie sprzedawać miejsce na Paczkomatach dla dowolnych reklamodawców i jest to całkiem ciekawa koncepcja, biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowana większość maszyn stoi w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach.

„Paczkomaty to nie tylko całodobowe punkty nadawania i odbioru paczek, ale także miejsce na reklamę i alternatywa dla tradycyjnych bilbordów i citylightów. W ubiegłym roku za pośrednictwem Paczkomatów dostarczyliśmy kilkadziesiąt milionów przesyłek. Więc reklama na Paczkomatach daje zasięg porównywalny z populacją całej Polski” – powiedziała Anna Wiertel, dyrektor marketingu Grupy Integer.pl, właściciela marki InPost.

Nowa oferta InPost pozwala klientom na wybór z rozmaitych modułów reklamowych: okleinę reklamową frontu lub boku Paczkomatu, reklamę w formacie citylight (reklama 120x180cm), reklamę wielkopowierzchniową na największych maszynach oraz reklamę na ekranach Paczkomatów. Potencjalny klient InPostu może zażyczyć sobie reklamą graficzną, wideo lub przekazem multimedialnym. Ale oferta InPostu to nie tylko outdoor. Własność Advent International oferuje również sampling próbek produktów, folderów reklamowych, kuponów rabatowych czy katalogów oraz mailing do bazy 1,310 mln klientów – mieszkańców dużych i średnich miast, pasjonatów „smart shopping” i zakupów online.

„Celem sprzedaży reklam zostało powołane biuro reklamy InPost. Jesteśmy jedyną firmą realizująca kampanie outdoorowe na polskim rynku, która może dostarczyć swoim klientom bardzo dokładne dane, gdyż posiadamy dokładne informacje ile osób korzysta z Paczkomatów®. Tylko w 2017 r. 38,6 mln razy odebrano paczkę z Paczkomatu” – podkreśla Wiertel.

Zostaw odpowiedź