fbpx

InPost startuje z małą rewolucją na rynku kurierskim [uaktualnienie]

O tym, że InPost z powodzeniem wprowadza na rynek usługę kurierską wiemy już od dawna, szczególnie dobrze wiedzą o tym sprzedawcy i kupujący na Allegro.pl. Dotychczas jednak klienci indywidualni nie byli rozpieszczani przez firmy kurierskie.

 

Teraz InPost planuje to zmienić i oferuje wysyłkę kurierską za 13.5 dla każdego. Literalnie. A to już mała rewolucja.

 

 

InPost odtrąbił już sukces oferty usług kurierskich dla masowych nadawców e-commerce. Nie mogło stać się inaczej – wszak jest to najważniejszy dla Poczty Polskiej rynek. W przypadku startu od zera nie trudno o trzycyfrowe wzrosty, które psują PR najważniejszemu na rynku przeciwnikowi. Teraz jednak InPost robi kolejny krok, który może jeszcze mocniej uderzyć w Pocztę Polską. Oferuje tanie wysyłki kurierskie dla każdego.

 

Jak tanie? 13.5zł brutto, ale jest kilka zastrzeżeń, które należy uczynić:

 • termin doręczenia to D+1, czyli w praktyce 48 godzin roboczych [uzupełnienie: jak zauważył rzecznik InPostu, p. Wojciech Kądziołka, powinniśmy mówić do doręczeniu “do 48 godzin”, a precyzyjniej jest to czas krótszy, ponieważ jest liczony w sposób następujący: dzień nadania + 1 dzień na doręczenie. W praktyce, jeśli nadamy przesyłkę o 9 rano, zaś kurier doręczy ją o 18 następnego dnia to upłyną 33 godziny. Warto jednak pamiętać, że Paczkomaty umożliwiają nadawanie przesyłek o dowolnej porze, więc całkowity czas od momentu włożenia przesyłki do Paczkomatu do momentu doręczenia jej przez kuriera może przekroczyć 40h. Z drugiej strony InPost informuje w swoim regulaminie (Regulamin InPost Paczkomaty Sp. z o. o. – usługi kurierskie dla konsumentów, https://twoj.inpost.pl/pl/regulaminy), że czas gwarantowanego doręczenia liczony jest od momentu wyjęcia przesyłki przez kuriera, co właściwie gwarantuje czas krótszy niż 48 godzin. A przynajmniej powinno się tak dziać w przypadku 98 procent przesyłek doręczanych w dniu następnym od dnia nadania, jak twierdzi na swoich banerach reklamowych InPost. Ciąg dalszy – patrz kolejny podpunkt.
 • [Uzupełnienie: Niemniej, spór ten jest jałowy, ponieważ w momencie czytania regulaminu (13.04.2016) redakcja nie odnalazła w nim żadnego gwarantowanego terminu doręczenia, ani wyjaśnienia definicji D+1, którą InPost posługuje się na swojej stronie www (czytaliśmy dokument PDF ściągnięty z tej strony https://twoj.inpost.pl/pl/regulaminy pod tytułem: Regulamin świadczenia usług pocztowych i przewozowych przez InPost Paczkomaty Sp. z o.o. dla Konsumentów)]
 • firma zastrzega gabaryt 41x38x64cm, co w praktyce ogranicza wolumen do przesyłek drobnicowych [uzupełnienie: cena 13.5zł dotyczy gabarytu A o rozmiarach: (80x380x640mm), czyli przesyłki o grubości do 8cm), zaś gabaryt C w rozmiarach (410x380x640mm) to już koszt 25.55zł)
 • cena obowiązuje tylko przy nadaniu z Paczkomatów lub sieci Punktów Obsługi Klienta InPost, zupełnie podobnie ma się sprawa z tanimi usługami kurierskimi Poczty Polskiej. Tym samym odbiór z adresu domowego następuje wyłącznie po sowitej dopłacie.

 

Zalety jakie listuje sam InPost są następujące

 • Rozbudowana sieć Punktów Obsługi Klienta z wysokimi standardami obsługi i blisko klientów;
 • Możliwość nadania przesyłek bez kolejek do sieci 1800 Paczkomatów® InPost;
 • Elastyczność usługi – opcja ekonomiczna i premium (samodzielne nadanie lub przyjazd kuriera);
 • Łatwa dostępność usługi – intuicyjny system i aplikacja mobilna;
 • Promocje i programy lojalnościowe;
 • Atrakcyjne ceny.

 

“W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej oferty kurierskiej i udostępnienie jej także dla Klientów indywidualnych. Chcemy umożliwić korzystanie z szerokiej sieci Paczkomatów® InPost oraz Punktów Obsługi Klienta, gdzie bez kolejek będzie można nadać przesyłkę kurierską i to po bardzo atrakcyjnej cenie zaczynającej się od 13,5 zł. Jest to naturalny krok w rozwoju InPostu w ofercie C2C” – powiedział Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost S.A.

2 komentarze

 1. Wojciech Kądziołka 13-04-2016
  • Andrzej Lemański 13-04-2016

Zostaw odpowiedź