fbpx

InPost startuje z E-commerce Poleconym

Nie ustają salwy na rynku logistycznym skierowanym do sklepów internetowych. Tym razem małą bombę odpalił InPost, który właśnie pochwalił się nową usługą „E-commerce Polecony InPost” w cenie 4.99zł netto, czyli ok 6zł brutto.

W tej cenie Poczta Polska oferuje z kolei list ekonomiczny, czyli nierejestrowany.

 

 

Rozwiązanie InPostu jest dalece bardziej zaawansowane ponieważ jest to przesyłka w pełni rejestrowana, tym samym system InPostu pozwala chociażby na potwierdzenie, że wysyłka faktycznie dotarła do adresata. To niezwykle istotna kwestia dla każdego sklepu internetowego. Druga kwestia w której InPost góruje nad Pocztą Polską to długość najkrótszego boku, która może wynosić nawet 6 centymetrów, podczas gdy list ekonomiczny w tej samej cenie przewiduje tylko 2 centymetry. Termin doręczenia to w praktyce do 4 dni roboczych (D+3).

 

Jak to zwykle bywa, w każdej beczce miodu znajdzie się odrobina dziegciu. E-commerce Polecony można nadawać tylko w placówkach InPostu (Paczkomaty są wykluczone), co znacząco ogranicza swobodę korzystania z usługi dla małych sklepów, które wysyłają raptem kilka przesyłek dziennie. W takim wypadku przemierzanie miasta w celu nadania jednego listu jest zwyczajnie nieekonomiczne finansowo i czasowo.

 

„Wprowadzone przez nas narzędzie jest z pewnością atrakcyjnym rozwiązaniem dla podmiotów działających na rynku e-commerce – zarówno dla drobnych przedsiębiorców, jak i dużych sklepów internetowych. Dzięki niej możemy zapewnić jeszcze wyższy standard obsługi i komfort wynikający ze świadczonych przez nas usług. Ecommerce Polecony InPost to najlepsza opcja, służąca wysyłaniu małych przedmiotów – takich, jak: biżuteria, płyty, gry, kosmetyki, perfumy czy książki. Stanowi to idealny wariant dla esprzedawców oraz ich klientów – tani, wygodny oraz bezpieczny” – komentuje Sebastian Anioł, prezes InPost SA.

 

Z pewnością, w momencie, kiedy E-commerce Polecony będziemy mogli nadawać w Paczkomatach usługa ta będzie niemałą rewolucją na rynku. Chyba, że InPost zostanie ubiegnięty przez Pocztę Polską. Tymczasem, każdy, kto ma w pobliżu siedzibę InPostu powinien zainteresować się nową usługą.

 

Zostaw odpowiedź