fbpx
Paczkomat-InPost

InPost umacnia pozycję we Włoszech, oferuje lepsze śledzenie przesyłek i czuje na plecach oddech…Amazona

InPost poinformował o rozpoczęciu współpracy z IBS.it, największą księgarnią internetową we Włoszech. Dzięki niej klienci będą mogli zamówić książkę i odebrać ją w jednym ze 100 terminali funkcjonujących obecnie w tym kraju. Oprócz tego operator paczkomatów wprowadzi w naszym kraju dokładniejsze statusy w ramach opcji śledzenia przesyłek. Poza tym wszystko wskazuje na to, że niebawem InPost będzie się musiał zmierzyć z samym Amazonem.

Plany ekspansji paczkomatów przewidują ustawienie 1000 innowacyjnych terminali we Włoszech do końca 2015 roku.

Półwysep Apeniński, podobnie jak Polska notuje niezachwianą dynamikę sprzedaży internetowej.

Wzrost wartości włoskiego e-commerce na koniec 2014 roku wyniósł ok. 17%, a poziom obrotów szacowany jest na ok. 13,2 miliarda euro.

O rozwoju rynku e-commerce decydują przede wszystkim usługi związane z dostarczeniem określonego towaru do domu zamawiającego. Dzięki wykorzystaniu Paczkomatów możemy zaoferować prawdziwie nową usługę, która ułatwi odbiór przesyłek i umożliwi realizację naszego głównego celu, jakim jest utrzymanie wysokiego poziomu satysfakcji konsumentów

ocenia Guido Rugginini, Dyrektor Operacyjny w IBS.it.

SpidersWeb donosi, że już w lutym InPost uszczegółowi informacje o tym, co dokładnie dzieje się z przesyłką nadaną paczkomatami nad Wisłą. Sprawę precyzuje Maciej Padjas, dyrektor marketingu paczkomatów InPost:

W trosce o jeszcze wyższy komfort naszych użytkowników zdecydowaliśmy się zwiększyć ilość statusów przekazywanych podczas każdej trasy przesyłki oraz rozbudować statusy informujące, gdzie aktualne znajduje się nasza paczka.

Błyskawiczna i, co również ważne, poparta sukcesami globalna ekspansja polskiej firmy przyciąga uwagę największych graczy na rynku. Serwis naTemat zwraca uwagę na to, że “Amazon naśladuje polską firmę i uruchamia sieć paczkomatów – niemal dokładnie taką, jaką ma polski InPost Rafała Brzoski”.

Taki rozwój wypadków potwierdza sam Brzoska, stwierdzając w wypowiedzi dla polskiego portalu:

Trzy tygodnie po tym jak postawiliśmy nasz paczkomat na Victoria Station w Londynie, Amazon ogłosił, że również rozstawi tam swoje maszyny. Niedawno nabył udziały w brytyjskiej oraz francuskiej firmie logistycznej. To zaczyna układać się w całość.

Zostaw odpowiedź