fbpx

InPost wchodzi w segment mPOS

InPost Finanse we współpracy z firmą SumUp, jednym z operatorów rozwiązań mPOS (Mobile Point of Sale) – wprowadza rozwiązanie, umożliwiające odbieranie płatności kartą za pomocą telefonu komórkowego lub tableta podłączonego do terminala płatniczego typu Chip&PIN o nazwie PIN+.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że z naszą usługą wchodzimy do Polski – tutejszy rynek płatności bezgotówkowych jest bardzo zaawansowany, a konsumenci coraz częściej zamieniają gotówkę na kartę lub dokonują opłat natychmiastowymi przelewami internetowymi. Naturalne jest więc to, że klienci oczekują od przedsiębiorców wygodnej metody dokonywania transakcji

powiedział Maximilian Stella, Dyrektor Zarządzający SumUp w Polsce.

Aby skorzystać z rozwiązania InPost i SumUp będzie należało podpiąć terminal do wejścia słuchawkowego lub połączyć go przez Bluetooth w przypadku najnowszej wersji – by za pomocą niewielkiego terminala móc przyjmować transakcje wszystkich wiodących rodzajów kart płatniczych. Według zapewnień InPost, rozwiązanie to zapewni małym i średnim przedsiębiorcom nie tylko wygodę, ale pozwoli im również zaoszczędzić dzięki braku długich wiążących umów.

Terminal ładowany jest za pomocą wymienialnych baterii i akceptuje wszystkie rodzaje najpopularniejszych kart debetowych i kredytowych w tym: Visa, VPAY, MasterCard i Maestro. Transakcje są autoryzowane kodem PIN, zaś potwierdzenie zakupu dostarczane jest przez SMS albo e-mail.

Interesujące jest z pewnością to, że użytkowanie terminala nie niesie ze sobą opłat abonamentowych, które z reguły występują w przypadku innych przenośnych terminali. Z drugiej strony musimy pamiętać o prowizji w wysokości 2,25% wartości transakcji, co niestety nie jest małą wartością – szkoda, że pod tym względem InPost i SumUp nie zaproponowali bardziej konkurencyjnych warunków.

Zostaw odpowiedź