fbpx

Instalacja Google Analitycs w IAI-Shop.com oraz Redcart

Platforma ecommerce IAI-Shop oferuje dwie możliwości instalacji Google Analytics: prostą i zaawansowaną. Rozwiązanie zaawansowane wynika z potrzeby niektórych sklepów ustawienia dedykowanego kodu. Nie wchodząc w szczegóły, w 99% przypadków wystarczy prosta instalacja.

Prosta instalacja przeznaczona jest do standardowych rozwiązań, które na początku będą prawdopodobnie dotyczyły również Twojego sklepu. Po zalogowaniu się do panelu należy przejść do zakładki Marketing: Konfiguracja Google Analytics. W tym miejscu wystarczy wkleić identyfikator usługi i statystyki powinny już działać.

Gdybyś z jakiegoś powodu potrzebował zmodyfikować standardowy kod GA i użyć go w sklepie, IAI-Shop daje taką możliwość. Możesz to zrobić w zakładce Moderacja: Dodatki HTML i JavaScript i tam wkleić niestandardowy kod. Opis instalacji znajduje się również tu:

http://www.iaishop.com/google/analytics.phtml

Instalacja Google Analitycs w Redcart

http://redcart.pl/

Dla platformy Redcart instalacja jest standardowa i ogranicza się do wklejenia identyfikatora usługi. Klucz Google Analytics (czyli identyfikator usługi) należy wstawić w panelu administratora Redcart w zakładce Ustawienia: Podstawowe ustawienia: Statystyki zewnętrzne. Moduł ecommerce uruchamia się po zaznaczeniu opcji Korzystaj z Ecommerce Trakcing.

analitycs-redcart

Instalacja w Gekosale

http://www.gekosale.pl

W przypadku platformy Gekosale instalacja jest również szybka i bezbolesna. Wystarczy dodać identyfikator usługi w odpowiednim miejscu.

  1. Po zalogowaniu się do swojego sklepu, przejdź do zakładki Konfiguracja: Multistore: Sklepy.

  2. Wybierz sklep, dla którego chcesz uruchomić Google Analitycs, klikając Edytuj.

  3. W menu po lewej znajduje się zakładka Google Analytics. Po przejściu do niej w polu Kod Google Analytics wprowadź identyfikator usługi oraz zaznacz opcje: Śledź transakcje oraz Śledź odwiedziny


Autorem artykułu jest Aleksander Jaworski – specjalista ds. marketingu e-commerce w firmie Divante. Zajmuje się kreacją i wdrażaniem kampanii e-marketingowych oraz rozwojem nowego oprogramowania e-sklepu WellCommerce.


Zobacz też artykuł Tworzenie konta Google Analitycs

Zostaw odpowiedź