fbpx

Intercars partnerem Amazona w Polsce?

Jak dowiedział się Puls Biznesu, jeden z największych polskich dystrybutorów części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, Intercars negocjuje z Amazonem warunki współpracy. Według dziennika rozmowy dotyczą dropshippingu.

Prezes Intercars Krzysztof Oleksowicz, ma wobec swojej spółki ambitne plany ekspansji na nowe rynki, zatem współpraca z takim gigantem jak Amazon mogłaby pomóc w realizacji tych zamierzeń. Z informacji do jakich dotarł “Puls Biznesu” wynika, że firma Jeffa Bezosa również szuka w naszym kraju partnera, który zobowiązałby się do obsługi zamówień z segmentu motoryzacyjnego. Wygląda zatem na to, że mogłaby by to być transakcja wiązana, w której obie strony odniosłyby korzyści.

Inter Cars musi jednak zainwestować sporą sumę w budowę nowego centrum logistycznego. Dokładnie rzecz biorąc – 150 milionów złotych. Z tego też powodu, firma liczy na ulgi inwestycyjne ze strony polskiego Ministerstwa Finansów. Krzysztof Oleksowicz ma nadzieję na to, że działkę należącą do firmy, a zlokalizowaną w Zakroczymiu niedaleko lotniska w Modlinie uda się “dopisać” do Warmińsko-Mazurskiej Strefy Inwestycyjnej.

Współpraca z Amazonem pozwoliłaby Inter Carsowi powalczyć o pozycję lidera na Starym Kontynencie. Jak informuje Biztok spółka zamierza osiągnąć 4 mld euro przychodów i chce zwiększać udziały w rynku polskim (obecnie to 25 proc., docelowo ma być nawet 40 proc).

Zaczynamy też rozwijać model odbioru towaru bezpośrednio z fabryk, z ominięciem magazynów centralnych, co daje nam kilka procent dodatkowego upustu od producentów

powiedział dla “Pulsu Biznesu” Krzysztof Oleksowicz.

Zostaw odpowiedź