fbpx

Internet 4G w autach już od 2014 roku!

O m-commerce piszemy często i namiętnie odnosząc się do tabletów i smartfonów. Nie można zapomnieć, że to nie jedyne urządzenia mobilne, które posiadają dostęp do internetu.

Pora zwrócić uwagę na inne, na przykład samochód. Rosnąca liczba korków sprawia, że spędzamy w nim coraz więcej czasu. Już niedługo postój w korku będzie znakomitą okazją do surfowania w internecie.

 

Dzięki infografice L&L Automotive możemy zobaczyć co przyniesie przyszłość. Auta z roku na rok stają się coraz bardziej usieciowione i inteligentne. Podobnie, jak urządzenia domowe, takie jak telewizor, odtwarzacz Blu-ray, czy amplituner kina domowego.

 

Od pewnego czasu producenci luksusowych aut oferują adaptatywny tempomat, który pozwala na komfortową podróż na trasach szybkiego ruchu bez używania pedałów gazu lub hamulca. Co bardziej zaawansowane systemy potrafią wyhamować bezpiecznie auto nawet do zera. To pierwszy krok do odwrócenia uwagi kierowcy od drogi – nawet w korkach.

 

Przyszły rok, czyli 2014 powinien przynieść przełom w dostępie do internetu w aucie. Akces do sieci 4G na masową skalę zaoferuje General Motors – z pomocą AT&T, rzecz jasna.

 

Wtedy już tylko 3 lata dzieli nas od swobodnego używania internetu w autach, ponieważ w 2017 roku amerykański Ford planuje wprowadzić do sprzedaży w pełni samosterujące auto osobowe.

 

Wtedy pozostaje już tylko udostępnić możliwość wgrywania różnych trybów jazdy zapożyczonych od kierowców zawodowych.

 

Kto reflektuje na elektronicznego szofera, którego zaprogramuje sam Michael Schumacher? Inżynierowie Mercedesa z pewnością nie oprą się takiej pokusie.

 

Zostaw odpowiedź