fbpx

Internet rzeczy: UPS testuje skanery zapobiegające błędnemu sortowaniu przesyłek

Czasami najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Mało która metoda potrafi zmniejszyć liczbę potencjalnych błędów aż o 70 procent!

UPS dostarcza około 20 milionów przesyłek i dokumentów dziennie. Niestety, spora część z nich to tzw mismatche, czyli przesyłki poprawnie zaadresowane, ale błędnie przesortowane już w bazie docelowej. Według statystyk UPS, najwięcej błędów popełniają sami kurierzy, którzy nie czytają nalepek adresowych podczas skanowania przesyłek już w aucie, ale jeszcze „na bazie”.

Tym sposobem, przyjmują do auta przesyłki, które nie należą do ich rewirów adresowych, a to powoduje całodzienne opóźnienie w doręczeniu, gdyż przesyłka musi wrócić do magazynu, gdzie zostanie odebrana przez „właściwego” kuriera dopiero podczas następnego załadunku, czyli zazwyczaj kolejnego dnia.

Jak zapobiec tej sytuacji? Zainstalować w aucie odbiornik Bluetooth z dostępem do bazy danych przesyłek danego kuriera. W momencie, gdy kurier przeskanuje przesyłkę nie ze swojego rewiru otrzyma na skanerze powiadomienie o popełnionym błędzie. Innymi słowy, skaner na bieżąco lokalizuje auto, do którego wkładane są skanowane paczki i od razu informuje, gdy paczka trafia do błędnego pojazdu.

Nadajniki Bluetooth zainstalowano w 301 punktach w USA, co daje blisko 1/3 wszystkich destynacji UPS oraz blisko połowę aut kurierskich operujących na terenie Stanów. Według statystyk UPS pozwoli to zlikwidować do 70 procent wszystkich błędów, jakie popełniają kurierzy. Proste? Proste!

Tagi:

Zostaw odpowiedź