fbpx

Internetowy rynek wymiany walut wart ponad 16 miliardów złotych

Rynek wymiany walut w Internecie rośnie bardzo dynamicznie. Potwierdzają to chociażby często ostatnio obecnych na naszych łamach marek Internetowykantor.pl i Walutomat.pl, których właścicielem jest Currency One.

Tylko te dwie marki w ubiegłym roku odnotowały wzrost obrotów na poziomie 8.2 miliarda złotych.

 

A skoro tylko te dwie marki mają około 50% polskiego rynku, to bez trudu można odgadnąć, że w 2013 roku polski rynek internetowej wymiany walut był wart więcej niż 16 miliardów złotych. Jeśli utrzyma dynamikę na poziomie ubiegłego roku, to można oczekiwać, że w tym roku obroty sięgną owych miliardów nawet 20!

 

Wracając do portali, które należą do Currency One: Miniony rok spółka zamknęła obrotami ma poziomie 3,2 mld zł w przypadku serwisu Internetowykantor.pl i 5 mld zł dla Walutomat.pl.

 

– To był bardzo dobry rok dla naszych obu serwisów. Mimo dużego ruchu w branży internetowej wymiany walut udało nam się osiągnąć wyniki, z których jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Tomasz Górski, Dyrektor Marketingu Currency One SA i zaznacza, że firma corocznie przedstawia raport z audytu. – Chcemy być transparentni w prowadzonej działalności i otwarcie komunikować się z naszymi klientami i partnerami biznesowymi – dodaje T. Górski.

 

 

Jak twierdzi Currency One z jej serwisów korzysta 250 tys. klientów, którzy w porównaniu do kursów bankowych oszczędzają do 8% wartości transakcji. Wymian można dokonać w 4 najpopularniejszych walutach: CHF, USD, EUR, GBP.

1 komentarz

  1. Marta 09-07-2014

Zostaw odpowiedź