fbpx

Jak sprzedawać do Czech i na Słowację?

Ponieważ wiemy, że dużo Czechów robi zakupy w Polsce, wpadł nam do głowy taki pomysł – możemy sprzedawać Państwa produkty do Czech i na Słowację.

1. Na jakie potrzeby odpowiada stworzona usługa i do kogo jest kierowana?
 
Oferujemy polskim sklepom internetowym eksport na teren Czech i Słowacji (15 milionów potencjalnych nabywców). Zpolska.cz/sk pozyskuje klientów i zapewnia obsługę marketingową i logistyczną. Celem projektu jest wyjście naprzeciw czeskim i słowackim klientom, którzy często wyjeżdżają do Polski na zakupy. Klient ma na jednym miejscu produkty z najróżniejszych polskich sklepów internetowych i może robić zakupy prosto z domu.


 
2. Jakie korzyści otrzymuje współpracujący podmiot i z jakimi kosztami jest to związane?
 
Nawiązanie współpracy z zPolska.cz/sk jest praktycznie bez ryzyka i wydatków. Zapewniamy tłumaczenia, sprzedaż, transport do Czech i na Słowację, komunikację z klientem. 
Rozpoczęcie współpracy z zPolska.cz/sk jest bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się na  http://www.do-czech.pl/dodaj-towar/ , przesłać plik XML z produktami (jeżeli sklep posiada produkty bez wariantów, wystarczy Nokaut; natomiast jeżeli sklep posiada warianty – np. zielona, czerwona i niebieska bluzka, wskazany jest plik Ceneo wzbogacony o informacje o wariantach) i podpisać umowę. O ile sklep oferuje niewiele produktów, o tyle jest możliwość manualnego importowania produktów (informacje, zdjęcia). Prowizja jest ustalona na 10–20%, w zależności od asortymentu sklepu i konkurencyjności produktów.
 
3. Ilu klientów obsługujecie aktualnie?
 
Aktualnie współpracuje z nami około 20 sklepów. Zpolska.cz/sk ma codziennie 600 odwiedzin i za pierwszy miesiąc sprzedał się towar o wartości 50.000 zł.
 
4. Jak wyglądają kwestie prawne i inne aspekty regulujące współpracę?
 
Co do wysyłek i płatności oferujemy dwie możliwości:
 
a) płacimy za towar z góry – płacimy przelewem na konto i wysyłamy potwierdzenie banku; faktura na naszą firmę next CRE s.r.o., VAT 0%,
 
b) płacimy po dostawie do klienta – fakutra na klienta, VAT 23%.
Wystarczą podpisanie umowy i ewentualnie dowód (punkt a), że dany towar przekroczył granicę – jest to jedno z niezbędnych kryteriów, aby wystawić fakturę VAT 0%.

Zostaw odpowiedź