fbpx

Jak stworzyć bezpieczne hasło?

W okresie, kiedy cyberataki nasilają się, warto jest pamiętać o tym by samemu nie narazić się w prosty sposób na utratę danych. Bardzo ważnym czynnikiem jest hasło, które otwiera dostęp do naszych kont. Jak stworzyć bezpieczne hasło?

Warto pamiętać, by dla każdego oddzielnego konta nie tworzyć tego samego hasła, takie postępowanie jest tylko wodą na młyn dla przestępcy. Nie należy również używać pospolitych nazw i haseł, które są bardzo popularne w całym Internecie.

Ciągle myślimy że jesteśmy sprytni, ale tak naprawdę używamy słabych i przewidywalnych haseł. Jak wynika z badań w USA, najczęstszymi hasłami jest słowo password oraz ciąg liczb 123456.

 

Jak stworzyć mocne hasło:

  1. Nie używaj tych samych haseł na różnych kontach
  2. Unikaj słów prosto ze słownika
  3. Numery i symbole nie są bezpieczne
  4. Im hasło dłuższe tym lepiej

 

Jeżeli masz problem z wymyśleniem hasła, pomóc może internetowy generator haseł, który pomoże nam wybrać bezpieczne słowa. Wiadomo także, że mając kilka-kilkanaście kont nie zapamiętamy wszystkich haseł, szczególnie gdy są skomplikowane. Tutaj z pomocą może służyć specjalne oprogramowanie przechowujące nasze hasła, który bezpiecznie przechowa tajne dane.

 

Warto pamiętać, że hakerzy również są sprytni i nawet najtrudniejsze hasło nie gwarantuje uniknięcia ataku. Nie zostawiajmy jednak otwartych drzwi i twórzmy ciężkie do złamania hasła.

1 komentarz

  1. Statuetki3D 07-02-2013

Zostaw odpowiedź