fbpx

Jak zwiększyć sprzedaż na allegro?

Największy serwis sprzedaży on-line w Polsce, ponad 13 mln użytkowników i bardzo bogata oferta – Allegro.pl, bo o nim mowa to marka znana wszystkim i serwis, w którym funkcjonuje większość podmiotów e-commerce.

Jak zwiększyć sprzedaż w serwisie Allegro, jakie metody wyróżnienia oferty wykorzystać oraz czy poza płatnymi sposobami promocji w serwisie istnieją darmowe możliwości zwiększania sprzedaży?

Wyróżnienie w kategorii. Jednym z podstawowych sposobów zwiększenia zainteresowania ofertą jest wyróżnienie oferty na listingu produktów w danej kategorii. To płatna forma promocji, która sprawia, że nasz produkt wyświetlany jest na górze – ponad produktami niewyróżnionymi, w interesującej nas kategorii. Tutaj ceny są różne, a dla najbardziej popularnych kategorii wynoszą 19 zł.

Promowanie na stronie działu – jeśli wybierzesz tę opcję, Twoja oferta będzie wyróżniona na stronie działu, gdzie znajduje się galeria z promowanymi ofertami. Wyświetla się w niej miniatura, cena i tytuł oferty sprzedaży. Kupujący przejdą stąd bezpośrednio do strony z Twoim przedmiotem. Koszt: 18 zł – 22 zł,

Pogrubienie oferty – to najtańszy ze skutecznych sposobów na promocję swojej oferty i na zwiększenie szansy sprzedaży przedmiotu. Przedmioty z “pogrubionych” ofert zdecydowanie częściej znajdują nabywców – szansa na sprzedaż przedmiotu wzrasta aż o 28%! Koszt od 2 zł do 5 zł.

 

Zwiększyć sprzedaż na Allegro można również innymi metodami, niebazującymi na stałych kosztach, a bardziej na jednorazowej inwestycji. Aby osiągnąć sukces w sprzedaży na Allegro warto zadbać o szereg fundamentalnych zmian:

  • wzorowy opis – staraj się aby cały opis nie był pisany w jednej linii ciągiem gdyż powoduje to, że staje się on nieczytelny. Jeżeli prowadzisz firmę omiń teksty opisujące jej historię. Stawiaj na perswazyjną i merytoryczną treść. Więcej o tworzeniu ofert sprzedażowych znajduje się w magazynie Mensis, poczynając od numer 11 do 21 – cykl artykułów pt. “10 Grzechów głównych”.
  • profesjonalny szablon – efekt wizualny jest niezwykle istotny. Wiele osób „kupuje oczami”, dlatego warto pamiętać o tym aspekcie planując sprzedaż. O tym jak stworzyć dobry szablon naszpikowany ważnymi elementami zwiększającymi sprzedaż na Allegro warto przeczytać tutaj: skuteczne oferty allegro
  • zdjęcia produktów – niezwykle ważny element pokazujący, że nie sprzedajesz „kota w worku”. Zdjęcia produktów, z różnych ujęć, z odpowiednią grafiką i kompozycją to często element decydujący o sprzedaży. Warto zgłębić temat o tworzeniu dobrych zdjęć na potrzeby ofert w serwisie Allegro.

Bazując na powyższych – podstawowych wytycznych jesteś w stanie rozpocząć sprzedaż na Allegro i bardzo szybko wygenerować pierwsze sprzedaże w tym kanale dystrybucji.

 


Zobacz też artykuł o sprzedaży na Allegro w 2013 roku


1 komentarz

  1. ba 22-09-2014

Zostaw odpowiedź