fbpx

Jakie konsole i gry kupują Polacy?

Skąpiec.pl przygotował kolejny raport specjalny biorący pod lupę preferencje polskich e-konsumentów.

Najnowsza publikacja została w całości poświęcona tematyce konsol i gier wideo.

Konsole nowej generacji skutecznie zawojowały polski rynek i stanowią rozrywkę nie tylko dla przedstawicieli młodszej generacji, ale też całych rodzin. Na rynku najlepiej radzą sobie trzy marki – Xbox, PlayStation oraz Nintendo, o których mówi się, że dokonały prawdziwej rewolucji w świecie gier. W Polsce największa walka trwa pomiędzy dwójką z nich – amerykańskim Xboxem i japońskim olbrzymem Sony PlayStation.

Model

Dla osób zdecydowanych na zakup konsoli najważniejszym kryterium wyboru okazał się jej model. Faworytem, który zdobył prawie 43% wszystkich głosów, była konsola PlayStation 3. Za nią w rankingu pojawił się Xbox 360, którego dotyczyło około 28 procent zapytań. Aktualna rynkowa nowość, PlayStation 4, także okazała się jednym z częściej poszukiwanych modeli. Jej zakup rozważało 19,4% grupy.

Producent

Wybór właściwej marki konsoli to również czynnik dla gracza niezwykle istotny. Tutaj zdecydowanym zwycięzcą okazał się Sony, który uzyskał poparcie 48% internautów. Microsoft z ilością około 34 procent wyszukiwań ulokował się na drugim miejscu. Trzecia lokata należy do Nintendo (9,74%), zaś czwarta – do holenderskiej marki Overmax.

Typ

Dostępne na rynku dwa typy konsol to odpowiedź na różne potrzeby konsumentów. W zależności od tego, gdzie chcemy grać – w domowym zaciszu czy chociażby podczas podróży – zdecydujemy się na inny rodzaj urządzenia. Który jest najpopularniejszy? Okazuje się, że dominują konsole stacjonarne, na które wskazywało około 60 procent internautów, natomiast ich przenośne wersje uznało za interesujące ponad 40% użytkowników serwisu.

Cena

Ile internauci byli skłonni wydać na wymarzoną konsolę? Najczęściej wybierane były takie modele, których cena nie przekracza 1000 złotych (ok. 55%). Spore grono poszukujących (19%) zwracało także uwagę na propozycje tańsze – do 600 zł. Podobnym zainteresowaniem – około 13% każda, mogą pochwalić się sprzęty z wyższej półki cenowej – od 1200 złotych, a także konsole, które mieszczą się w przedziale od 1000 do 1200 zł.

Zostaw odpowiedź