fbpx

Jakie prezenty komunijne kupujemy w sieci?

Na “komunijnych listach przebojów” jeszcze kilkanaście lat temu rowery królowały rowery. Dzisiaj niemal całkowicie ustąpiły pola elektronicznym gadżetom. Nokaut i Media Markt ujawniają, co w trakcie poszukiwań podarunków dla najmłodszych.

Okazuje się, że w tym roku wśród komunijnych podarunków dominują urządzenia mobilne – tablety i smartfony.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się produkty mobilnej elektroniki. Wszystkie prezenty elektroniki użytkowej cieszą się dużym powodzeniem, szczególnym – tablety, telefony komórkowe i przenośne audio. W okresie komunijnym są to także konsole. Sprzedają się konsole z bieżącego asortymentu, weszła również nowa konsola, która cieszy się dużym powodzeniem, pomimo ceny zaczynającej się od 2 tys. złotych.

mówi Janusz Łapacz, kierownik grupy produktowej Media Saturn Holding Polska. –

Jak dodaje Janusz Łapacz, klienci kupują produkty za 2-3 tys. zł oraz droższe, kierując się podczas podejmowania decyzji jakością produktów, elementami takimi, jak matryca w tabletach czy nowinki technologiczne. Klienci zwracają również uwagę na to, jak długo firma obecna jest na rynku.

Bardzo dynamicznie rośnie sprzedaż telefonów, szczególnie w grupie smartfonów, jest to najbardziej dynamicznie rosnąca grupa. Dużym powodzeniem cieszą się również produkty przenośnego audio, szczególnie są to przenośne głośniki wyposażone w technologię Bluetooth

ocenia Janusz Łapacz.

Z kolei według zestawienia przygotowanego przez Nokaut, palmę pierwszeństwa należy przyznać laptopom. Popularna polska porównywarka cen odnotowała w minionym czasie wzmożone zainteresowanie tą kategorią produktową. W trójce najpopularniejszych notebooków znajdują się marki Samsung, Lenovo i Asus.

Z kolei na drugim miejscu uplasowały się ex aequo tablety i aparaty cyfrowe. Bardzo duże wzrost zainteresowana odnotowała także szczególnie popularna wśród najmłodszych kategoria konsol. Wzrost ruchu na stronach produktowych sięgnął 70 proc.

Zostaw odpowiedź