fbpx
just-walk-out by amazon

Just Walk Out – technologia bezkasowych sklepów Amazona na sprzedaż

Jak donosi Reuters Amazon doprowadził swoją technologię do pełnej komercjalizacji. Sklepy Amazon Go wchodzą na rynek.

A konkretnie rzecz ujmując technologia z Amazon GO. Pisaliśmy już o tym, że Amazon planuje sprzedawać technologię ze swoich sklepów zewnętrznym podmiotom, i że planuje w pierwszej kolejności użyć jej w kinach i na stadionach. Teraz owa koncepcja dostała już marketingową nazwę, zaś sam Amazon chętniej ujawnia techniczne szczegóły za nią stojące – stworzono do tego dedykowaną stronę www.

Nie ujawnia za to firm, które chcą kupić jego technologie. Wiemy za to, że amerykański koncern dostarczy kompletne rozwiązanie, a nie tylko software. To znaczy, że niezbędny hardware w postaci kamer, czujników i innych fizycznych elementów sklepu znajdzie się na pokładzie każdego sklepu, który skorzysta z Just Walk Out. W końcu, każdy kontrahent będzie objęty całodobową opieką customer service.

Instalacja wg informacji zawartych na stronie trwa kilka tygodni. Co więcej, może być technologia ta może być instalowana także w otwartych już sklepach, w godzinach pracy!

Płatność może być realizowana tylko za pomocą karty kredytowej (nie wiadomo czy także tej zainstalowanej w aplikacji smartfonowej). Żaden z klientów nie musi posiadać konta w aplikacji Amazon lub jakiejkolwiek innej aplikacji. Paragon jest drukowany już po zakupach lub wysyłany na maila.

Oznacza to, że Amazon stworzył coś niebywałego – wynajmuje całą technologię sklepu, niczym dostawcy oprogramowania sklepów internetowych podnajmują swoje oprogramowanie podmiotom prowadzącym e-biznes. Jest to pierwsza w historii kompletna platforma sprzedażowa offline, co stanowi epokową zmianę w podejściu do handlu naziemnego.

Więcej szczegółów o przełomowej technologii Amazona:

https://justwalkout.com/

Zostaw odpowiedź