fbpx
ministerstwo_przedsiebiorczosci_i_technologii_kongres_stolarki_polskiej

Już 30 tysięcy firm założonych poprzez bankowość elektroniczną

Polskie e-państwo jest coraz mocniejsze, a polscy e-przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają ze swoich praw.

Chociaż wiele osób krytykowało rządowe plany to wdrożenie e-administracji za pomocą gotowych systemów bankowości elektronicznej okazało się strzałem w dziesiątkę. W miejsce budowania olbrzymiej i kosztownej infrastruktury zdecydowano się pójść na skróty i uczynić z gotowych kont bankowych online wrota do e-administracji państwowej.

Teraz spływają pierwsze statystyki mówiące o tym, jak duża popularnością cieszy się tego typu rozwiązanie w Polsce:

„Coraz więcej wniosków jest składanych online. W 2012 było to 3%, w zeszłym – 14%, natomiast w obecnym – aż 22%” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Jan Oleksiewicz, zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

„Od kwietnia do lipca tego roku średnio na rynku otwieranych było codziennie ok. 900 działalności gospodarczych. 7% tych działalności gospodarczych otwieranych jest za pomocą bankowości elektronicznych różnych banków. W ING można założyć firmę i konto za jednym razem, nawet na smartfonie. ” – mówi Bartłomiej Singer, customer journey expert w ING Banku Śląskim.

Ogółem, od stycznia 2018, czyli od momentu uruchomienia systemu złożono już 30.300 wniosków, a z biegiem czasu system staje się coraz popularniejszy.

Kontrola Skarbowa: tropimy VAT marżę na Allegro

Zostaw odpowiedź