fbpx
co to jest e-commerce

Już wkrótce zakupy wprost z Facebooka!

Facebook jest w świecie social media tym, czym Google wśród wyszukiwarek – niekwestionowanym hegemonem (przynajmniej w większości państw zachodnich). Przyzwyczailiśmy się już do tego, że za jego pomocą dowiadujemy się co dzieje się wśród naszych znajomych, chłoniemy informacje i komunikaty firm, a w razie potrzeby komunikujemy się z innymi użytkownikami. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce serwisowi przybędzie nowa funkcjonalność – pojawi się nowy przycisk pod wszystko mówiącą nazwą – “buy”.

O tym rewolucyjnym pomyśle w portalu Marka Zuckerberga donosi amerykański blog technologiczny Engadget. Serwis zamieścił poniższy zrzut ekranowy z fan page’a firmy Modify Watches, który daje wyobrażenie o tym, gdzie na Facebooku zyskamy możliwość zakupu. Niestety, opcja ta jest dostępna wyłącznie dla mieszkańców USA, zatem po wejściu na tą stroną nie będziemy mieli okazji dostrzec przycisku.

Według Engadget w chwili obecnej gigant social media testuje nową opcję z wybranymi partnerami z branży handlu internetowego. Co szczególnie istotne, cała operacja ma się odbywać bez opuszczania serwisu, włącznie z zapłatą za towar i formularzem dostawy.

Stosowna notka o nowej funkcji znalazła się również na oficjalnym blogu Facebooka. Portal społecznościowy podkreśla w niej, że transakcje będą się odbywać z poszanowaniem prywatności użytkowników i w razie braku ich zgody, inni użytkownicy nie dowiedzą się o fakcie zakupu różnych przedmiotów za pośrednictwem portalu. Naturalnie opcja ta będzie dostępna nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale również, a może przede wszystkim (biorąc pod uwagę dynamikę rozwojową m-commerce) na smartfonach i  tabletach, o czym dobitnie świadczy poniższy obraz z oficjalnego bloga:

Zostaw odpowiedź