fbpx

Kickstarter sfinansuje kolejny polski pomysł!

Po niedawno wspominanym na naszych łamach olsztyńskim producencie drukarki przestrzennej, firmie Zortrax, kolejna polska super-innowacyjna firma będzie próbowała podbić świat.

Podobnie jak Zortrax, teraz NeurOn otrzymał aż 400 tysięcy dolarów dofinansowania od użytkowników Kickstartera.

 

Jeśli kwota dofinansowania zebranego na Kickstarterze miałaby być miarą sukcesu polskich startu-pów to początek NeurOna wróży mu świetlaną karierę. Warto przypomnieć, Zortrax zebrał ledwie prawie połowę tej kwoty, a już podpisał kontrakt z samym Michaelem Dellem na kwotę w okolicach 10 milionów dolarów!

 

Jeśli by zachować proporcje po NeurOn trzeba by oczekiwać kontraktu na sumę milionów dolarów co najmniej dwudziestu. A tak na poważnie, NeurOn to startup, który stworzył maskę oraz aplikację przeznaczoną do snu polifazowego, formy krótkotrwałego, kilkudziesięcio minutowego wypoczynku, która na krótką metę może zastąpić naturalny, 8-godzinny sen, jakiego nasz organizm wymaga każdej doby.

 

Dzięki specjalnej masce urządzenie monitoruje fazy snu, w jakich znajduje się organizm, zaś aplikacja proponuje autorski harmonogram snu. Oznacza to zupełne przestawienie się w inny tryb życia i pracy, który jest w opozycji do naturalnego, biologicznego – na pierwszy rzut oka mniej wydajnego. Maska będzie kosztowała około 200 dolarów, pierwsza transza produktów pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

 

Zostaw odpowiedź