fbpx

Kolejny znakomity kwartał Facebooka!

Facebook bardzo dobrze wykorzystuje gotówkę zdobytą podczas giełdowego debiutu. Nowe formy reklamy oraz współpraca (np z Google) przynoszą nareszcie wymierne rezultaty – spółka ciężko pracuje na zmianę wizerunku.

 

Uważnie przygląda się jej giełda, co wymiernie przekłada się na ceny akcji – Facebook kosztował przez moment nawet 56 dolarów za jedną akcję!

 

Sypnijmy statystykami: liczba dziennych użytkowników Faceboka zyskała rok do roku 25% i wynosi 728 milionów. Liczba miesięcznych mobilnych użytkowników FB wyniosła zawrotną liczbę 874 milionów osób.

 

 

A to oznacza, że miesięcznie Facebooka odwiedza o 45% więcej osób korzystających z urządzeń mobilnych. Dodajmy do tego, że liczba dziennych odwiedzin mobilnych też wygląda dobrze i zamknęła się w 507 milionach.

 

Pora na finanse: 66% wzrost obrotów rok do roku oznacza, że w trzecim kwartale spółka Zuckerberga na samych reklamach wypracowała obroty przekraczające 1.8 miliarda dolarów! Co niemniej zaskakujące, reklamy mobilne przyniosły aż 49% wszystkich obrotów!

 

Dodatkowe 200 milionów dolarów przyniosły inne formy opłat. Cena akcji 56 dolarów nie utrzymała się zbyt długo po informacji o tym, że Facebook zanotował delikatne wahania w odwiedzalności wśród nastolatków.

 

Sęk w tym, że informacja ta wypłynęła oficjalnymi kanałami od samego Facebooka, może więc chodzić o złagodzenie zbyt optymistycznych nastrojów wśród inwestorów giełdowych.

Zostaw odpowiedź