fbpx

Komis internetowy RTV? KupimyTo, czyli WirKaufens w Polsce

Dotychczas handel w internecie przebiegał raczej jednostronnie. W internecie się kupuje, a nie sprzedaje. A jeśli się sprzedaje to osobom fizycznym.

KupimyTo łamie ten schemat – teraz osoby fizyczne mogą sprzedawać produkty firmie.

 

Niestety, jak na złość podobnie jak w kupowaniu, także w sprzedawaniu przez internet obowiązuje zasada tanio lub jeszcze taniej. KupimyTo nie prowadzi negocjacji z kupującymi.

 

Po prostu, wycenia sprzęt korzystając z uwag, jakie przekaże sprzedający oraz własnych algorytmów. I trzeba powiedzieć, że jest to wycena, która nie powala na kolana.

 

Z punktu widzenia modelu biznesowego jest to ciekawe przedsięwzięcie. Całość przebiega następująco: sprzedający wypełnia formularz i otrzymuje propozycję ceny skupu. Następnie po produkt zgłasza się kurier, którego koszty pokrywa serwis KupimyTo. Potem pozostaje tylko formalność, w ciągu 7 dni sprzęt zostaje sprawdzony pod kątem technicznej sprawności. Jeśli wszystko jest w porządku, sprzedający otrzymuje przelew.

 

Co dzieje się z samymi urządzeniami? Trafiają do ponownej sprzedaży (fachowo nazywa się to re-commerce) lub zostają zutylizowane pod kątem odzysku jak największej ilości drogocennych surowców.

Zostaw odpowiedź