fbpx
komputronik konkurencja

Komputronik kasuje konkurencję

O blisko 136 procent wzrósł zysk Grupy Komputronik za trzy ostatnie kwartały – ten szokujący wynik musi przyprawić konkurencję o drgawki. I mowa tu nie tylko o dystrybutorów sprzętu IT, ale także sklepy internetowe.

Otóż Komputronik S.A. pozwolił sobie napisać, że www.komputronik.pl to najpopularniejszy w kraju sklep internetowy z elektroniką.

 

 

Już niedługo pojawi się nowy ranking Gemiusa, który teoretycznie może coś wnieść do tej, chyba jednak na wyrost, podanej informacji, ale kto wie – może Komputronik wie o czym, czego my nie wiemy?

 

Tak czy inaczej, cała Grupa Komputronik w ostatnie 9 kalendarzowych miesięcy 2014 roku zrobiła obroty na poziomie całego 2013 roku lub, jeśli mówimy językiem giełdowym: w pierwszych trzech kwartałach roku obrotowego 2014/2015. Jakby nie nazywać tego sukcesu liczby mówią same za siebie: wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży na poziomie 34,1% i zysku ze sprzedaży o 29,6%.

 

Skąd tak dobre wyniki? Jak twierdzą przedstawiciele firmy – z przebudowy sieci detalicznej. Jak na razie udało się wprowadzić zaplanowane zmiany do 15 salonów w kraju. Zmiany objęły poszerzenie oferty o małe i duże AGD i RTV. Ponadto poszerzono ekspozycję klasycznego sprzętu IT oraz kategorii FOTO, w tym urządzeń hi-end. Na marginesie warto nadmienić, że Komputronik jako jeden jeden z nielicznych polskich dystrybutorów i właścicieli sklepów internetowych nie boi się ekspansji za granicą.

 

Wyniki za ostatnie kwartały jednoznacznie świadczą o skuteczności naszej strategii biznesowej. Stale zwiększamy sprzedaż we wszystkich salonach własnych i agencyjnych, franczyzowych oraz salonach Komputronik Partner. Coraz większą popularnością wśród klientów cieszy się także warszawski i poznański Megastore – mówi Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A. Na uwagę zasługuje także dynamiczny wzrost sprzedaży internetowej – zarówno w Polsce, jak również na rynku czeskim, słowackim i niemieckim. Te sukcesy skłaniają nas do podjęcia analiz możliwości kontynuowania ekspansji zagranicznej. Rozważamy uruchomienie kanału e-commerce w Wielkiej Brytanii i Francji – dodaje.

 

Ciekawostką zdecydowanie mniej znaną szerokiej publiczności jest działalność specjalistycznych spółek Komputronika: Komputronik Biznes, Komputronik API i Movity Sp. z o.o. Te osiągają bardzo dobre wyniki z przychodami na poziomie 200 milionów złotych rocznie.

 

Funkcjonujący w ramach Komputronik Biznes dział Healthcare ma na koncie kilka znaczących inwestycji w sektorze medycznym. Również nowopowstały dział Public osiąga pierwsze sukcesy, takie jak wygrana przetargu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W ramach projektu o wartości ponad 10 milionów złotych netto spółka dostarczy blisko dwa tysiące komputerów, pakiety edukacyjne oraz specjalistyczny sprzęt dla osób niepełnosprawnych – mówi Wojciech Buczkowski.

 

Jak widać rośnie nam lokalny tygrys, który za jakiś czas może namieszać przynajmniej w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Zostaw odpowiedź