fbpx

Komputronik planuje ekspansję w Niemczech

Poznańska spółka poinformowała o swoich planach podbicia rynku u naszego sąsiada zza Odry.

Pierwszym krokiem w celu realizacji tego celu jest założenie spółki  Komputronik GmbH z siedzibą w Berlinie.

Z informacji do jakich dotarł serwis Mensis.pl, Komputronik GmbH nie będzie samodzielna spółką, ale niemieckim oddziałem Komputronik S.A. W początkowym okresie spółka będzie prowadziła sprzedaż w oparciu o działające w tym kraju platformy e-commerce, ale jeszcze w tym roku ma ruszyć samodzielny sklep internetowy.

W dalszej kolejności, polska spółka rozważy także sprzedaż produktów i usług do niemieckich klientów biznesowych oraz poszerzenie kanałów zbytu o sprzedaż hurtową na terenie Niemiec, która obecnie prowadzona jest przez spółkę polską.

Rynek niemiecki jest największym rynkiem w Europie, jest też rynkiem, na którym trudno jest zaistnieć nowym spółkom, szczególnie, jeśli nie są to firmy lokalne. Dlatego też zdecydowaliśmy się na założenie spółki niemieckiej, która będzie oddziałem Komputronik SA w Niemczech – Komputronik GmbH. Naszą sprzedaż rozpoczniemy zarówno na dużych, jak i mniejszych platformach sprzedażowych – decydujący dla nas będzie koszt wdrożenia naszej sprzedaży oraz spodziewane efekty

powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik.

Warto wspomnieć, że na naszym rodzimym rynku, poznańska spółka radzi sobie bardzo dobrze. Komputronik 2012 zamknął przychodami na poziomie niecałych 250 milionów złotych, a w ubiegłym roku podskoczyły one do… 400 milionów złotych (więcej pisaliśmy o tym tutaj). Ponadto wdrożono również nową strategię, zakładającą tworzenie wielkopowierzchniowych sklepów multi.

W opublikowanym niedawno raporcie „Polske e-commerce w Google”, Komputronik zajął w branży RTV/AGD trzecią lokatę pod względem widoczności kluczowych fraz w Google, ustępując sieciom elektromarketów – RTV Euro AGD i Media Markt (więcej o tym piszemy w tym miejscu). Brąz przypadł poznańskiej spółce w udziale również w ramach zestawienia przygotowanego przez serwis Money.pl (pisaliśmy o tym tutaj).

Zostaw odpowiedź