fbpx

Komputronik uruchomił rosyjskojęzyczną wersję sklepu internetowego

Największy w Polsce dystrybutor sprzętu komputerowego, a od niedawna autoryzowany partner Apple w Polsce, uruchomił sklep dedykowany klientom zza wschodniej granicy.

Poznańska firma zaznacza, że jej nowy sklep spełnia oczekiwania rosyjskojęzycznych klientów  – np. komputery sprzedawane są bez systemu, na których można z łatwością zainstalować oprogramowanie w odpowiedniej wersji językowej – białoruskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, a w sprzedaży dostępne są zestawy naklejek na klawiaturę z cyrylicą.Uzupełnieniem nowo powstałej witryny są trzy dedykowane wyspecjalizowane, agencyjne punkty obsługi klientów rosyjskojęzycznych (przy przejściach granicznych w Terespolu i Medyce oraz w Bartoszycach), w których można odebrać zakupiony sprzęt. Poza tym rosyjskojęzyczni klienci są obsługiwani również w sklepach Komputronik w Białymstoku, Kuźnicy, Ełku, Suwałkach, Olsztynie oraz w Białej Podlaskiej.

Klienci zza wschodniej granicy mają zapewnione wsparcie rosyjskojęzycznych doradców – zarówno e-mailowe, jak i telefonicznie – na każdym etapie realizacji zamówienia, od wyboru produktu, poprzez obsługę, aż do jego odbioru w salonie. Dodatkowo, wszystkie sklepy Komputronik są przygotowane do obsługi TAX FREE z pełnym zwrotem VAT.

Jest nam miło poinformować, że zgodnie z zapowiedziami uruchomiliśmy właśnie stronę internetową www.komputronik.ru, która znacznie ułatwi dokonywanie zakupów naszym rosyjskojęzycznym klientom. Zakupy są zwykle odbierane przez klientów osobiście, ponieważ w ten sposób istnieje możliwość odliczenia podatku VAT i uniknięcia dodatkowych podatków granicznych przez klientów dokonujących zakupy na potrzeby gospodarstwa domowego – taka transakcja może być wtedy nawet 30% tańsza niż wysyłka zagraniczna. Dlatego też zdecydowaliśmy się na otwarcie wyspecjalizowanych agencji do obsługi klientów rosyjskojęzycznych przy głównych przejściach granicznych na naszej wschodniej granicy, w których klienci mogą bez problemów odebrać swoje zamówienia. Są oni obsługiwani również w naszych sklepach m.in. w Białymstoku, Suwałkach oraz w Białej Podlaskiej

powiedział Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

Rosja to kolejny kierunek ekspansji Komputronika. Pod koniec stycznia informowałem o planach wejścia na rynek niemiecki. W tym celu spółka zarejestrowała w Niemczech Komputronik GmbH – oddział Komputronik S.A. Z kolei w tym miejscu znajdziecie omówienie widoczności polskiej wersji sklepu w Google.

 

Zostaw odpowiedź