fbpx

Komputronik zachwala „same day delivery”

„Same day delivery”, czyli po polsku zwyczajnie dostawa tego samego dnia to usługa realizowana od 2014 roku przez Komputronik na terenie Warszawy (oraz z czasem Poznania). Wśród największych sklepów internetowych w Polsce podobną usługę oferuje tylko NEO24.pl i w dodatku obejmuje ona dużo większą część kraju.

Do Polski trend ten przyszedł ze Stanów Zjednoczonych oraz z Wielkiej Brytanii.

 

 

Komputronik nazwał swoją usługę „same day delivery” Turbokurier i najwyraźniej nie bez powodu postanowił przypomnieć za pomocą rozesłanych informacji prasowych z wypowiedzią swojego dyrektora e-commerce

 

Popularność „same day delivery” to przede wszystkim wyraz rosnących wymagań klientów. Wybierając sklep internetowy, oceniają oni kilka czynników. Ważny jest asortyment, ceny, warunki zakupu, a także coraz częściej forma dostawy towaru. Niewątpliwie możliwość otrzymania przesyłki jeszcze tego samego dnia staje się jednym z kluczowych kryteriów wyboru sklepu przez klientów e-commercowych. Zapewnienie tej usługi jest równoznaczne z eliminowaniem pewnej bariery rozwoju w handlu elektronicznym – komentuje Sławomir Komiński, Dyrektor e-commerce Komputronik S.A.

 

Z jakiego powodu Komputronik właśnie w środku lata przypomina o swoim Turbokurierze? Tego możemy się tylko domyślać, chociaż istnieją pewne przesłanki sugerujące, że Turbokurier niedługo pojawi się w innych miastach, szczególnie tych, które już mają lub będą miały w swoim obrębie sklepy Megastore.

 

Udostępnienie usługi w tych dwóch miastach jest ściśle związane z zapleczem magazynowym. Chcąc sprostać wymaganiom, jakie stawia „same day delivery”, konieczna jest stała dostępność towarów na poziomie magazynu centralnego, w którym zgromadzony jest cały asortyment. Tylko dzięki temu możliwe jest dostarczenie jednego z kilkudziesięciu tysięcy produktów w ciągu 2-3 godzin od potwierdzenia przyjęcia zamówienia – wyjaśnia Sławomir Komiński. Cały czas doskonalimy tę usługę i myślimy o jej uruchomieniu w kolejnych miastach – dodaje.

 

Na koniec kilka ciekawych faktów, jakie puścił w obieg Komputronik. Najczęściej turbo-usługą zamawiane są dyski twarde oraz laptopy, myszki i smartfony. Koszty dostawy zaczynają się od 9.95 zł brutto.

 

 

1 komentarz

  1. raxx 06-07-2015

Zostaw odpowiedź