fbpx
allegro-logo

Koniec „Standardu Allegro” – pora znowu na Super Sprzedawcę

Allegro.pl nie zatrzymuje się we wprowadzaniu zmian, które powoli przybierają obraz inflacji przepisów, rodem z sejmowych ław.

Gdyby wzorcem działań dla Allegro.pl był Amazon, to mielibyśmy do czynienia z promowaniem silnego programu lojalnościowego, próbą stworzenia narodowego dnia handlu internetowego, czyli dużymi akcjami, których celem miałoby być przyciągnięcie nowych klientów do zakupów w Internecie.

W to miejsce właściciel największego polskiego portalu ecommerce preferuje metodę małych kroczków, które bez dwóch zdań przybierają postać pełzającej rewolucji. Gdy spojrzymy na Allegro.pl sprzed chociażby trzech lat i porównamy do aktualnego, to jest to już inny portal. Szczególnie dla sprzedających, którzy prawdopodobnie powoli gubią się już w zmianach, które wciąż serwuje im obsługa Allegro.

Tym razem pora na uśmiercenie programu „Standard Allegro”, który w 2011 roku zastąpił program „Super Sprzedawca”. Jak widać, Allegro zatoczyło koło, które jest swoją drogą dość dziwne i wygląda trochę na ukłon w stronę sprzedających, którzy ostatnio, delikatnie rzecz ujmując, nie byli na liście priorytetów zarządu Grupy Allegro. Jak wygląda w szczegółach nowy program?

 

Co zyskasz jako Super Sprzedawca?

 • Klienci zobaczą oznaczenie Super Sprzedawca przy wszystkich Twoich ofertach
 • Program bonusowy monety na stronie i w aplikacji Allegro zwiększy Twoją sprzedaż
 • Klienci chętniej wybiorą Twoje produkty niż oferty zwykłych sprzedawców
 • Będziesz mógł testować nowe funkcjonalności Allegro
 • Zaprosimy Cię do udziału w ekskluzywnych wydarzeniach
 • Zapewnimy Ci priorytetową pomoc
 • Oferty Super Sprzedawców wyżej w Trafności Allegro od września 2017

 

Co dają wirtualne monety?

Kupujący uwielbiają zbierać punkty i korzystać z kuponów rabatowych. Na Allegro dajemy im wirtualne monety. Oferty Super Sprzedawców będą oznaczone monetami zarówno w aplikacji, jak i na stronie allegro.pl. Po wprowadzeniu monet w aplikacji Allegro ruszył prawdziwy szał zakupów. Potwierdzają to nasze dane:

+18% – częściej wybierane oferty z monetami

+15% – wzrost wartości zakupów

+15% – wzrost liczby kupujących

Kupujący tak pokochali monety, że 20% zbieraczy monet wybiera już tylko oferty oznaczone ich symbolem. 10 lub 20 monet mogą zamienić na kupony 10 zł lub 20 zł i wykorzystać na kolejne zakupy. Więcej informacji o programie znajdziesz tutaj: monety.allegro.pl

 

Wyróżnienie monetami ofert Super Sprzedawców

Monetami zostaną wyróżnione wszystkie twoje oferty, które posiadają przynajmniej jeden z poniższych 3 warunków:

 • Wysyłka Gratis lub
 • Wysyłka 24 godziny lub
 • Wysyłka natychmiast

 

Jak zostać Super Sprzedawcą?

Program rusza 10 sierpnia, ale już teraz w zakładce Moje Allegro sprawdzisz, czy spełniasz warunki przyjęcia do programu. Jeśli tak, wystarczy jedno kliknięcie, a my maksymalnie w ciągu 21 dni zweryfikujemy Twoje zgłoszenie i przyznamy oznaczenie Super Sprzedawcy oraz wyróżnimy twoje oferty monetami. W kolejnych kwalifikacjach, jeśli spełniasz warunki, status jest przedłużany automatycznie.

 

Jakie warunki musi spełniać Super Sprzedawca?

Jeśli masz Konto Firma i spełniasz poniższe warunki, możesz zostać Super Sprzedawcą.

 

1 komentarz

 1. Jureck 12-12-2018

Zostaw odpowiedź