fbpx
allegro-logo

Koniec z Spotify i Netflixem za półdarmo z Allegro.pl

Dotychczas Allegro ponosiło sromotną klęskę w walce z drobnymi sprzedawcami kont popularnych usług streamingowych.

Teraz pora na kolejne zmiany w regulaminie, które wyeliminują z rynku proceder sprzedaży kont za dosłownie grosze. Wśród najbardziej poszkodowanych ta sytuacją usługodawców należy wymienić: Spotify, Netflix, Deezer, Tidal i HBO.

Konta powyższych dostawców usług można było zakupić na portalu Allegro.pl za kilka lub co najwyżej kilkanaście procent miesięcznej wartości abonamentu, jaki płacili uczciwi użytkownicy. Warto jednak przypomnieć, że cały proceder miał kilka odcieniów szarości.

Dostawcy usług przymykając oko na handel tzw kodami budowali potężne zaplecze abonentów, które następnie chętnie były pokazywane w statystykach. Pozwalało to podbijać kurs akcji i pozyskiwać środki z giełdy i od inwestorów. Niemniej ważne było uzależnienie użytkowników od tanich usług wysokiej klasy, tak aby z czasem zmusić ich do przejścia na pełną opłatę.

Z drugiej strony na dłuższą metę dopłacano do tego typu praktyk i zniechęcano użytkowników do uczciwego płacenia – dewaluowano wartość usług jakie oferowała marka. W końcu, przymykanie oka na drobny handel sprawiło, że przerodził się w masowy proceder na skalę 40 milionowego kraju (chociaż tego typu handel jest też popularny w innych krajach).

Allegro w ostatnich miesiącach walczyło zdecydowanie intensywniej z tego typu procederem, ale konta nowych starych sprzedawców rosły jak na drożdżach. W związku z tym portal zdecydował się uderzyć z drugiej strony. Od 3 lipca wszelkie kody, kupony i vouchery będą sprzedawane wyłącznie przez wyspecjalizowane podmioty, które podpisały umowę z portalem.

To też oznacza, że mali sprzedawcy uciekną z ofertą do OLX oraz eBay’a.

Zostaw odpowiedź