fbpx

Konto PayU z programem ochrony kupujących już w ponad 2 tysiącach e-sklepów

Zakupy w wielu sklepach internetowych, bez rejestracji i ciągłego podawania danych? Tak, to możliwe nie tylko na Allegro, ale także w ponad 2 tysiącach polskich e-sklepów, gdzie można łatwo zapłacić kontem PayU. Liczba ta wzrosła czterokrotnie w zaledwie pół roku, a szybkie transakcje, nawet w 9 sekund, z pewnością sprawdzą się w czasie przedświątecznego boomu na internetowe zakupy.

Grudzień to okres, w którym można zaobserwować szturm kupujących na sklepy internetowe w poszukiwaniu prezentów, a tym samym najwyższe w ciągu roku obroty w e-handlu. Z najnowszych badań przeprowadzonych przez TNS Polska dla PayU wynika, że w sieci kupuje już ponad 13 mln Polaków, z czego już ponad ćwierć miliona płaci za pomocą konta PayU.


Jednym z kluczowych etapów finalizowania zakupów online jest płatność, która często wiąże się z wypełnianiem formularzy i wielokrotnym podawaniem tych samych danych w różnych miejscach. By wyeliminować te problemy PayU wprowadziło nowy sposób płatności – konto PayU.

– Już ponad ćwierć miliona zarejestrowanych internautów płaci za zakupy kontem PayU. Mogą oni zapomnieć o wypełnianiu formularzy w sklepach, bo wszystkie dane, które są standardowo wymagane aby dokonać zakupu w sieci,  podali podczas zakładania konta. Dane adresowe czy dotyczące kart, są bezpiecznie przechowywane w jednym miejscu przez PayU SA, która posiada licencję instytucji płatniczej – mówi Andrzej Bassara, Product Manager PayU SA.

Przy kolejnych zakupach w sklepach, które udostępniają płatności kontem PayU, wszystkie dane uzupełniają się automatycznie, kupujący nie muszą więc sięgać do portfela i sprawdzać numeru karty czy też podawać danych do dostawy.

Cztery razy więcej sklepów z kontem PayU

Obecnie kontem PayU można płacić już w ponad 2 tysiącach e-sklepów w Polsce, a także na Allegro.pl – w ciągu zaledwie pół roku liczba ta wzrosła aż czterokrotnie.
Wybierając kartę jako metodę płatności w koncie PayU od momentu kliknięcia w ikonkę zakupu przy wybranym przedmiocie do zlecenia płatności może minąć zaledwie 9 sekund. W ten sposób świąteczne prezenty można obecnie kupować na Allegro.pl oraz w sklepach m.in.: Agito.pl, 5-10-15, Kruk, Meble VOX, Saturn, Media Markt czy Praktiker. To, czy dany e-sklep udostępnia płatności kontem PayU, można sprawdzić szukając na jego stronie logotypu operatora płatności.

Konto PayU to nie tylko wygodny sposób płatności, ale także dodatkowe funkcjonalności, takie jak np. zebrana w jednym miejscu historia zakupów w sklepach, w których kupujący dotychczas wybrał i w przyszłości wybierze płatność kontem PayU. Specjalna wyszukiwarka pozwala na sortowanie zakupów według kryteriów takich jak: data, status transakcji, kwota.

Program Ochrony Kupujących PayU – kupuj bezpiecznie nie tylko na Święta

Od kilku tygodni wszystkie e-sklepy, w których można płacić kontem PayU, zostały objęte specjalnym Programem Ochrony Kupujących PayU, gwarantującym konsumentom pełną ochronę zakupów. Logo POK, jakim jest parasol ochronny, znają już użytkownicy Allegro.

– POK to finansowa gwarancja internetowych zakupów. Gdyby zdarzyło się, że kupujący nie otrzyma towaru, za który zapłacił lub dostarczony przedmiot będzie różnił się znacznie od zamawianego, może uzyskać zwrot wpłaconych pieniędzy. Logo parasolki w ponad 2 tysiącach e-sklepów to z jednej strony znak jakości dla sprzedawcy, a z drugiej sygnał dla kupującego, że jego zakupy w tym miejscu są całkowicie bezpieczne – mówi Magdalena Gołębiewska, Marketing Director PayU SA. – POK to najnowsza dodatkowafunkcjonalność konta PayU, zamierzamy jednak nieustannie rozwijać ten produkt i obecnie pracujemy już nad kolejnymi – dodaje.

Więcej informacji: www.pok.payu.pl

Zostaw odpowiedź