fbpx

Kto odwiedza Zalando?

Gemius, wykorzystując dane, którymi dysponuje postanowił porównać jaką popularnością e-sklep Zalando ciesz się w Polsce, a jaką w Danii. Oto rezultat.

Zalando to największy w Europie sklep odzieżowy działający w sieci. Działa w piętnastu krajach, w tym w Polsce. Na początku października 2014 roku firma Zalando debiutowała na giełdzie we Frankfurcie, oferując około 10 proc. swoich udziałów. Liczba ta nie jest bez znaczenia w kontekście polskich internautów. Dlaczego?

Niemal co dziesiąty polski internauta odwiedza Zalando.pl

Najnowsze wyniki publikowanego co miesiąc badania Megapanel PBI/Gemius (lipiec 2014 roku) pokazują, że niemal co dziesiąty (9 proc.) polski internauta powyżej 15 roku życia odwiedza stronę Zalando.pl. Oznacza to, że zajmuje ona pozycję lidera w zestawieniu najpopularniejszych sklepów z odzieżą w polskim internecie.

Kobiety odwiedzają Zalando.pl niemal dwa razy chętniej (64 proc.) niż mężczyźni (36 proc.). Co więcej, połowa osób przeglądających ofertę tego e-sklepu to internauci między 15 a 34 rokiem życia.

Strona Zalando.pl pierwszy raz pojawiła się w badaniu Megapanel, realizowanym od 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie PBI, w październiku 2012 roku. Od razu zajęła drugie miejsce w rankingu sklepów odzieżowych, tuż za Bonprix.pl. W tamtym okresie stronę Zalando.pl odwiedziło niemal 6 proc. polskich internautów powyżej 15 roku życia. Popularność tego e-sklepu rosła na tyle dynamicznie, że rok później jego stronę internetową odwiedziło 12 proc. polskich internautów (listopad 2013).

Tylko co piąty użytkownik Zalando.dk to mężczyzna

W analizie uwzględniono także duńską wersję e-sklepu Zalando. Jak pokazują najnowsze dane (lipiec 2014 roku), stronę Zalando.dk odwiedza 7 proc. duńskich użytkowników sieci powyżej 15 roku życia.

Serwis ten przeglądają głównie Dunki. Ośmiu na dziesięciu internautów przeglądających ten serwis to kobiety (81 proc.). Tylko co piąty użytkownik Zalando.dk jest mężczyzną (19 proc.).

W duńskim badaniu internetu, które od 7 lat Gemius realizuje na zlecenie organizacji Danske Medier Research, strona Zalando.dk pojawiła się w sierpniu 2012 roku. Odwiedziło ją wtedy 5 proc. internautów powyżej 15 roku życia. Największym zainteresowaniem strona Zalando.dk cieszyła się w maju 2014 roku. Przyciągnęła ona wtedy uwagę co dziesiątego Duńczyka korzystającego z sieci (11,2 proc.).

Poniżej interesująca infografika, prezentująca powyższe dane:

Zostaw odpowiedź