fbpx

Który bank internetowy jest najlepszy? Ranking 2013

Jest wiele rozmaitych pomiarów “najlepszości”. Teoretycy i praktycy zarządzania mówią o zarządzaniu jakością, zaś marketingowcy i PRowcy wolą mówić o uczuciach do marki.

Badanie Ircenter, Sentione i NapoleonCat postanowiła wycelować w ten drugi sposób pomiaru i ustaliła, który polski bank zbiera najlepsze oceny w Internecie.

 

Pod uwagę wzięto oceny zamieszczone w polskim internecie od września 2012 do września 2013 i podzielono na kilka kategorii: jakość obsługi, całkowita liczba pozytywnych ocen na temat banku, aktywność banku na Facebooku.

 

 

Jeśli weźmiemy pod uwagę odsetek pozytywnych wypowiedzi o każdym z banków to zdecydowanie wygrywa ING Bank Śląski, który zdobył blisko co drugą pozytywną opinię, ze wszystkich wyrażonych na jego temat. 43% pozytywów zdobył drugi mBank, zaś trzeci Alior 30%.

 

Tego typu ranking można potraktować dwojako – zachwycić się jakością obsługi klientów lub zadumać nad potęgą marketingu szeptanego – wybór należy do czytelnika.

 

Nieco inaczej wygląda ranking, gdy włączymy doń pozostałe elementy, które zostały wymienione na początku. Wtedy to zdecydowanie wygrywa PKB BP przed Eurobankiem, zaś kochany ING Bank Śląski spada na trzecie miejsce.

 

Zostaw odpowiedź