fbpx

Kuchenne zwyczaje Internautów część pierwsza

IRCenter oraz LeadR zaprezentowały raport z badań eksplorujących kuchenne zwyczaje polskich użytkowników Internetu. Dowiemy się zeń jak Internauci różnią się pod względem wykorzystania Internetu jako źródła wiedzy o gotowaniu.

Wyniki są ciekawe i godne szczegółowego omówienia, dlatego podzieliliśmy je na dwie części.

 

 

Zacznijmy od podziału polskich użytkowników Internetu ze względu na zwyczaje kulinarne:

  • single jedzący na mieście – 23% osób młodych, które jadają poza domem, nie interesuje ich towarzyskie spożywanie posiłków, w tej grupie są studenci z wielkich miast. Jeśli gotują sami to spontanicznie i chętnie korzystają z Internetu poprzez laptopa lub smartfona.

 

  • gotujące pary – 24% osób, które lubią razem jeść i gotować, to także mieszkańcy wielkich miast. W tej grupie mieszczą się zarówno młode małżeństwa, związki partnerskie, jak i małżeństwa z dłuższym stażem. Ta grupa korzysta zarówno ze stron z przepisami jak i klasycznych książek kucharskich.

 

  • obiad na stole – 13% osób, które mieszkają z rodziną, gdzie gotuje jeden z małżonków, to mieszkańcy mniejszych miejscowości. Owym gotującym małżonkiem zazwyczaj jest kobieta. Tutaj zdecydowanie dominują metody offline: książki kucharskie i programy telewizyjne, a także rekomendacje znajomych.

 

  • rodzinne gotowanie – 14% osób, które lubią jeść i gotować z całą rodziną, to także mieszkańcy mniejszych miejscowości. Lubią oglądać gotowanie w telewizji, korzystają z offlinowych metod zdobywania przepisów. Pomimo to badanie wykazało, że często korzystają z tabletów.

 

  • gotujący dla rodziny – 26% osób, które samodzielnie przygotowują posiłek dla reszty rodziny. W tej grupie występuje najwięcej kobiet, w tym prowadzących gospodarstwo domowe (w badaniu błędnie ujętych jako niepracujące, można tu co najwyżej mówić o tym, że są niezatrudnione). Także tutaj dominują książki kucharskie, telewizyjne programy kulinarne, prasa.


Zostaw odpowiedź