fbpx

Kwietniowy Megapanel: wielki awans Zalando, Media Markt i Leroy Merlin eBay wypada z gry

Na przełomie czerwica i lipca nareszcie opublikowano statystyki gemiusowskiego Megapanelu z kwietnia. Pretensji i utarczek między wydawcami było co niemiara, ponieważ zmieniono sposób wyliczania statystyk.

O jednym ze sporów już wspominaliśmy – rozegrał się między wydawcą Dziennika Gazety Prawnej i wydawcą Interii, która wykazywała (lub nie, bo zdania są podzielone), że posiada efektywną kontrolę nad Chomikuj. Na Interię narzekała także Grupa o2.pl.

 

Trudno powiedzieć, czy wszyscy wydawcy są już pogodzeni, w politykę lepiej się nie mieszać, dlatego zerknijmy w twarde statystyki działu e-commerce najnowszego Megapanelu od Gemius/PBI.

 

Na pierwszym miejscu mamy Allegro – podobnie jak przed rokiem. Co więcej, ilość użytkowników Grupy Allegro wzrosła o 1.5 miliona przy czym ilość odsłon rok do roku spadła z blisko 4.4 miliarda odsłon do blisko 3.2 miliarda! To dramatyczna różnica na niekorzyść Grupy Allegro.

 

Na drugim miejscu mamy Nokaut, który rok do roku awansował o jedną pozycję (przeskoczył Groupon.pl). Nokaut pochwalił się użytkownikami w liczbie 3.1 miliona, co daje wzrost o ponad 500 tys w stosunku do kwietnia 2012. Podobnie jak Allegro Nokaut także zanotował spadek odsłon z blisko 12.4 miliona do lekko ponad 11 milionów.

 

Trzeci jest Groupon.pl, który rok temu był Grupą Groupon. Stąd też mógł liczyć na lepsze statystyki niż obecnie. Mamy tu spadek liczby użytkowników z 2.9 do 2.6 miliona.

 

Mocno trzyma się grupa Okazje.info – powiększyła swój udział z 2 do blisko 2.5 miliona użytkowników. Dobrze wyglądają także odsłony – na plus z 12.7 miliona do ponad 15 milionów.

 

Spektakularny awans w ciągu 12 miesięcy zaliczyło Zalando.pl, które rok wcześniej niesklasyfikowane wylądowało na 5. miejscu spychając z niego na 6. Skąpca.pl. I to pomimo dobrych wyników Skąpca, który zyskał w ciągu roku ponad 600 tys nowych użytkowników!

 

Pozycje 7. 8. 9. i 10. to odpowiednio: Euro.com.pl, Bonprix.pl, Grupa Empik i Mediamarkt.pl. Zamykające pierwszą dziesiątkę Media Markt to kolejny wielki sukces ostatnich miesięcy. W ubiegłym roku jego miejsce zajmowała Grupa eBay, której nie odnajdziemy w aktualnej 20-stce.

 

Zostaw odpowiedź