fbpx

Leclerc wprowadza odbiór osobisty e-zakupów

Francuska sieć super- i hipermarketów spożywczych wprowadza dla klientów z Polski opcję “click and collect”, która umożliwi samodzielny odbiór zakupów dokonanych za pomocą e-sklepu. Taka opcja pojawi się jednak nie we wszystkich, a tylko w wybranych placówkach na terenie kraju.

Leclerc udostępnia taką opcję jako druga sieć handlowa w kraju. Pierwsze było pod tym względem brytyjskie Tesco. Francuzi na razie udostępnili nową możliwość w 8 sklepach (na ponad 40 placówek) zlokalizowanych w siedmiu miastach Polski.

Aby dokonać zakupu, użytkownik musi się zalogować na internetowej platformie (lub zarejestrować, jeśli nie zrobił tego wcześniej). Następnie musimy wybrać sklep, w którym chcemy odebrać towar. Ostatnim towar jest wybór towarów i skompletowanie zamówienia. Co ważne sieć nie pobiera dodatkowej opłaty za osobisty odbiór towarów (w Tesco zmuszeni jesteśmy ponieść dodatkowy koszt, na szczęście symboliczny – 48 groszy).

Póki co, konkurencja z Tesco oferuje opcję “click and collect” w większej liczbie swoich placówki, obejmując tym samym szerszy obszar kraju zasięgiem nowej usługi. Samodzielny odbiór e-zakupów jest na obecnym etapie możliwy w 23 supermarketach w 17 miastach.

Polscy internauci zyskują szerszy wybór, jeśli wybiorą transport do drzwi swojego biura lub domu. Wówczas, oprócz Leclerca i Tesco, mogą również skorzystać z oferty Almy, Piotra i Pawła oraz Auchan.

Na drugim biegunie wyścigu o e-klienta w Polsce znajduje się inna francuska sieć handlowa – Carrefour. W chwili obecnej tej międzynarodowy gigant nie posiada własnej sklepu internetowego w naszym kraju. Jednym śladem jego obecności w przestrzeni polskiego e-commerce jest profil na Allegro placówki, mieszczącej się w warszawskim centrum handlowym Arkadia. Sama obecność na największej w Polsce platformie e-handlu nie jest w gruncie rzeczy złym posunięciem (zwłaszcza, jeśli wziąc pod uwagę fakt, że z Allegro korzysta 11 mln polskich internautów, a rozpoznawalność marki sięga wśród Polaków 88 proc.). Tym co bardzo mocno dziwi jest co fakt, że na wspominanym profilu Allegro Carrefour w ramach 7 kategorii oferuje łącznie…103 towary.

Zostaw odpowiedź