fbpx

Leroy Merlin kupuje Oferia.pl!

Z najnowszych doniesień prasowych jednoznacznie wynika, że Grupa Allegro wzięła się za porządki swojego portofolio. Pisaliśmy już o zamknięciu Citeam, oraz o tym, że wydzielenie porównywarki Ceneo jako oddzielnego podmiotu również może oznaczać decyzję o pozbyciu się kolejnego podmiotu.

Chociaż Grupa Allegro zaprzeczyła naszym przypuszczeniom, to sprzedaż innych portali trwa w najlepsze.

 

Wydaje się, że z punktu widzenia zarówno Grupy Allegro, jak i Leroy Merlin zmiana właściciela portalu Oferia.pl jest dobrym rozwiązaniem. Interes został dograny bardzo sprawnie i już na początku maja Leroy przejmie stery w największym polskim portalu z ogłoszeniami wykonawców usług.

 

Jeśli Leroy zaprezentuje dobry pomysł na rozwój portalu i mocne związanie go ze sprzedażą, szczególnie offline, to może mocno zyskać. Jak wiadomo, sukces na rynku odnoszą ci, którzy potrafią zintegrować online z offline, oraz odpowiedzieć na szerokie potrzeby rynku. Z pewnością, ważną potrzebą klientów jest zakup materiałów budowlanych i usług w jednym pakiecie pod znaną marką, która jest gwarancją jakości.

 

Co więcej, przedstawiciele Leroy Merlin zapowiadają, że to nie koniec ekspansji francuskiej marki na polskim rynku online. Możemy spodziewać się kolejnych przejęć, oraz zaprezentowania unikalnych rozwiązań technologicznych online, które mają pomóc konsumentom w jeszcze lepszym urządzaniu swojego domu.

Zostaw odpowiedź