fbpx

Liczba firm na Aleo przekroczyła 10 tysięcy

Raptem trzy miesiące temu pisaliśmy o uruchomieniu przez ING Bank Śląski specjalnej platformy handlowo-aukcyjnej, a już liczba zarejestrowanych na Aleo firm przekroczyła 10 tys.

Platforma Aleo wystartowała w październiku ubiegłego roku, o czym pisaliśmy tutaj. Jej twórcy zakładali osiągnięcie poziomu 10 tys. użytkowników w pierwszym kwartale 2014 r. Zostali jednak miło zaskoczeni, bo tyle firm zarejestrowało się już po trzech miesiącach od startu.

Tak wysoka dynamika wzrostu liczby użytkowników świadczy, że Aleo sprawdza się jako narzędzie pozwalające firmom optymalizować procesy zakupowe. Najaktywniejszy użytkownik zawarł w tym czasie na Aleo ponad 120 transakcje. Nie spoczywamy jednak na laurach, w 2014 r. będziemy wzbogacać platformę o dodatkowe funkcje, a także wersje językowe.

powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Firmy chętnie korzystają z udogodnień jakie oferuje Aleo. To pierwsza na polskim rynku platforma, która poza spełnianiem funkcji sklepu internetowego, umożliwia m. in. prowadzenie elektronicznych postępowań zakupowych oraz negocjacje cen poprzez organizowanie aukcji zakupowych i sprzedażowych. Nowa platforma handlowo-aukcyjna umożliwia także tworzenie wizytówek firm wraz z pełną ofertą ich produktów i usług. Aleo to także budowanie relacji między przedsiębiorcami w internecie. Umożliwia ono tworzenie grup kontaktów. Dzięki temu, system automatycznie informuje wybrane przez nas podmioty o naszych aukcjach czy zapytaniach, a także nas o projektach naszych partnerów. Jednym słowem, Aleo to połączenie e-commerce, narzędzi wspierających procesy zakupowe i platformy społecznościowej.

Chcąc przyciągnąć nowych użytkowników, ING Bank Śląski wprowadza coraz to nowsze udogodnienia. W listopadzie ub. r. stworzono możliwość rozliczania transakcji poprzez finansowanie faktur. Daje ona m.in. sposobność wydłużenia terminu płatności lub/i obniżenia ceny. W grudniu z kolei, wprowadzono dedykowaną formę płatności dla rozliczania transakcji pomiędzy użytkownikami platformy – AleoPay. Niwelując tym samym ryzyko związane z dokonywaniem przedpłaty na rachunek sprzedającego. Korzystanie z platformy jest darmowe.

Tagi:, , ,

Zostaw odpowiedź