fbpx

Lipcowe trendy na Facebooku, czyli raport Sotrender

Przebojem do czołówki raportu Sotrender w kategorii e-commerce wdarli się już w maju. W kwietniu niewielu fejsbukowiczów kojarzyło ten sklep. Dziś po trzech miesiącach aktywnych działań na facebooku mają jednych z najbardziej zaangażowanych fanów w kategorii e-commerce (i o dziwo nie jest to kolejny internetowy butik).

Jak na tle gigantów takich jak empik.com czy allegro wypada fan – page Level77? Zobaczcie sami!

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych raportów Sotrender analizował fan-page pod kilkoma względami. W pierwszej kolejności brano pod uwagę ogólną liczbę fanów. Kolejny ranking tworzony był w oparciu o liczbę zaangażowanych fanów w lipcu 2012 r., w trzecim rankingu liczyła się interaktywność fanów, natomiast w ostatnim rankingu najważniejsza była liczba „osób, które o tym mówią”.

Link do pełnej wersji raportu:

http://www.sotrender.com/uploads/pdf/trends/c79608bc2a12ab800a7d528e35b827762b63b63a.pdf

Patrząc na najważniejsze z punktu widzenia Level77 rankingi sytuacja jest niezwykle interesująca. Ranking zaangażowania fanów wskazuje na niezwykle silną pozycję Level77 na rynku e-commerce. Okazuje się bowiem, że Level77 uplasował się z wynikiem uwaga: 50 % zaangażowanych fanów! Procentowo jest to trzeci wynik! Dużo lepszy od Allegro, który procentowo zaangażowanie fanów ma na poziomie 7 % czy empik.com 6 %. Przekładając to na liczby bezwzględne na pierwszym miejscu jest oczywiście Allegro, któremu 7 % fanów daje 65 tys. osób. Jednak dla Level77 obecny ranking pokazuje niesamowity wzrost z 35 ( w poprzednim raporcie) do 50 % w obecnym badaniu pod względem liczby zaangażowanych w fan-page użytkowników.

Bardzo interesująco wygląda również badanie, w którym wzięto pod uwagę interaktywność fanów. Także i w tym rankingu nie zabrakło Level77. Mało tego w tym zestawieniu Level77 wyprzedził pod każdym względem empik.com, który znalazł się na 10 miejscu z wynikiem 29 062 natomiast Level77 na miejscu 8 z wynikiem 30 883. W tym miejscu trzeba dodać, że Level77 w porównaniu z wynikami z poprzedniego raportu i w tej kategorii poprawił swój wynik! Ostatnim rankingiem jest liczba „osób, które o tym mówią“ tutaj pierwsze miejsca zajmują Butyk.pl i Allegro. Natomiast Level77 osiągnął wynik 4119 i uplasował się na 11 miejscu wyprzedzając m.in. Paczkomaty Inpost!

Gratulujemy dynamicznych wzrostów na facebooku, oby procentowały również na kartach księgowych. Sklep bardzo przyjemny dla fanów dobrej rozgrywki www.level77.pl

Zostaw odpowiedź