fbpx

M-commerce w UK to już 15% sprzedaży przez internet!

Zaskakujące informacje przynoszą najnowsze badania eMarketera. Być może w Polsce m-commerce jeszcze mocno raczkuje, ale w UK stanowi już 15% całkowitej sprzedaży w internecie.

W 2012 roku Brytyjczycy zrobili m-zakupy za blisko 4 miliardy funtów. Ale to jeszcze nic, bo już w tym roku obroty z m-handlu przekroczą 6.5 miliarda funtów, a w następnym roku 9.5 miliarda. Końcu wzrostów nie widać na najbliższym horyzoncie.

 

Jak na polskie warunki to potężne kwoty, ale na tle brytyjskiego handlu wyglądają raczej skromnie. Całkowita wartość obrotów w UK w 2012 roku wyniosła 377 miliardów funtów. Z tego wniosek, że m-commerce wygenerował 1%.

 

 

Wcale nie lepiej wygląda na tym tle e-commerce, którego udział rośnie ale bardzo powoli – o 1 punkt procentowy rocznie, jeśli optymistyczna prognoza się spełni.

 

 

Wróćmy jeszcze na chwilę do najciekawszego fragmentu danych od eMarketera, czyli podziału m-commerce na smartfony i tablety. I tu kolejne zaskoczenie, bo zakupy za pomocą smartfonów stanowiły większy procent obrotów niż zakupy za pomocą tabletów. Co prawda prognoza eMarketera wskazuje, że był to wypadek przy pracy, ale i tak wygląda to zadziwiająco.

 

Zostaw odpowiedź